Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egészségügyi szervező? El...

Egészségügyi szervező? El lehet vele helyezkedni? Megéri az a 7 félév? Jövedelmező?

Figyelt kérdés
2016. febr. 8. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jó hír, hogy nincs szükség mesterképzésre, mert el lehet helyezkedni, de az alapszakok között és a területhez képest is valahol a középmezőny középső részében mozog. Nem annyira népszerű meg a nagy többség szerint nem izgalmas, emellett a szakmai illeszkedés a végzés után is inkább egy okos titkárnőre hajaz. Ilyen szakra azok szoktak jönni, akiknek nem jön össze valami más, de elszakadni nem akarnak az egészségügytől, (orvosira pl. elég magas a határ).

Havi 145 nettót keres kb. Ez nem tudom mennyire mondható jövedelmezőnek kezdőként.

2016. febr. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Te is ezt végezted? Érdekel az eü, csak hát igen orvosirol lecsusztam :/ És amúgy vannak feljebblépési lehetőségek?
2016. febr. 10. 14:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, ezt végeztem. Feljebb lépési lehetőség sajna nem igazán. De lehet pl. a sterilizáló asszisztensit vagy a műtős(nő) OKJ-t elvégezte. A műtősnő pl. alapvető dolgokat megcsinálom a műtétkor is. Szóval talán ezek. A steril asszisztensi terület pedig leginkább a műszerek tisztán tartása, gépkezelés, csomagolás, lejárati dátumokat megfelelően feltüntetni. Egyik sem rossz munka, mindkét területen voltam, az egészségügyi szervezőnek pedig alapvetően ugye a számítógép használat is fontos. A steril asszisztensi feladatok könnyen megtanulhatóak és nyilvánvalóak, bár ott diplomával nem szoktak dolgozni. A műtősnő pedig vidéken - ahol én dolgoztam - alapvető dolgokat megcsinálhatott az orvos helyett. Pl. aranyér műtétnél a vazelincsík behelyezése. De ez most nem elrettentő példa akart lenni :D

A fő és fontos feladatokat CSAK az orvosi végzettséggel lehet ellátni. Eü szervezőként nem tudsz feljebb lépni, esetleg ápolóként dolgozhatsz, de akkor viszont lesz a gyakorlati idő a területen.

2016. febr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!