Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar Táncművészeti Fősulival...

Magyar Táncművészeti Fősulival kapcsolatban segítene valaki?

Figyelt kérdés

Na szóval, kettő és fél év múlva végzek a gimivel, igazából nem vagyok jó tanuló, de nagyon jó koreográfusi képességeim vannak, és 10-11 éve táncolok egy elég jó amatőr néptánccsoport utánpótláscsoportjában (és eléggé jól is megy úgy gondolom :D).

Sajnos van egy sportsérülésem amit valószínű muszáj leszek hordani magammal, elülső térdszalagszakadásom volt amit kisebb nagyobb sikerrel helyrehoztak de sajnos biztonsági okokból mindig van rajtam tánc és fellépés közben is térdvédő. Tesizni tesizhetnék de már 2 éve fel vagyok mentve lustaságom miatt.


Felmerült az MTF mint lehetséges továbbtanulási hely, és lenne pár kérdésem amit az előbb leírtak tudatában megválaszolnátok nekem.


Felvennének-e közepes tanulmányi eredménnyel (ha kell ezen tudok javítani), sérülékeny lábbal, viszont nagyon jó koreográfusi és néptáncos készségekkel (énekhangom is van, +nyelvvizga közép C)?


Milyen fakultációs tantárgyakat kéne felvennem ennek érdekében?


Nyíregyhez lényegesebben közel lakok, érdemes lenne-e oda tervezgetni vagy pest?


Mennyi a tandíj?


Hány félév alatt kapok egy alapfokú képzettséget?


Mennyire megterhelő ez a képzés a térdemnek?


Ha netán bejutok balettoznom és minden más egyéb táncot is kell hogy csináljak?


Hát ennyi köszi ha leértél idáig kíváncsi lennék a válaszodra:))



2016. febr. 8. 20:54
 1/2 anonim válasza:

1. tanulmányi átlagot nem néznek, van egy alkalmassági vizsga és egy gyakorlati, ha azon át mész akkor kerülsz be

2.fakultációs tárgy így tökmindegy mert nem számít bele

3.úgy tudom ugyan azt tanulnád nyíregyházán mint pesten

4.van államilag támogatott valamint önköltséges (az önköltséges ha jól emlékszem akkor 300000 egy félévben)

5.alapképzés 6 féléves, azaz 3 tanév (de van 3 féle alapszak)

6.elég terhelő, táncolni kell :D

7.nem tudom hogy van-e balett

2016. febr. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Kicsit késői válaszként...:D

A térdednek elég megterhelő lenne, mivel a néptáncba szinte az a fő, amit használni kell.

Állítólag aki a nyíregyi/fóti művészeti középsuliba tanult azokat felvételiztetik először.

A tánctörit, mint tantárgy is nagyon fontos.

2017. júl. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!