Védőnő, vagy építész?

Figyelt kérdés
Matek, fizika, infó érettségim lesz, szóval mindkettőre bejuthatok (a rajzzal sincs gond)de nem tudom melyik lenne nekem valóbb... Szívesen foglalkoznék emberekkel is, de épületeket is szívesen terveznék. Ja és nem számít a pénz, azt már sokat hallottam, hogy a védőnő keveset keres, de én inkább boldogan dolgozok kevés pénzért... :)

2016. febr. 9. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Most még így látod, de később jobban fog majd érdekelni a megbecsülés és a fizetés. Az meg sose baj, ha többet keres az ember, mint amire szüksége van.
2016. febr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó, elhiszem, de most a kérdésre keresek választ! :) Bocsi! :) Hivatást szeretnék, nem csak munkát.. :)
2016. febr. 9. 19:36
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi honnan tudnank, hogy neked mi lenne valo? En inkabb epitesz lennek, magamat ismerve, es en sem a penz miatt.
2016. febr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
En is építész lennék, de lehet hogy te nem... valakinek védőnőnek is lennie kell. Engem speciel érdekel miből tartom majd el a családom. Van akinek fontosabb más. Ha meg gond van majd megoldja más.
2016. febr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem sok információ ahhoz, hogy el lehessen dönteni, melyiket válaszd.. És magadnak se, ha ezekből indulsz ki.
2016. febr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Szia! Én védőnő vagyok 30 éve, szerettem, de manapság már nem annyira! Rengeteg lett az adminisztráció (értelmetlenül), elveszi az időt az emberektől. Sajnos munkáltató függő az is, hogy mennyire vagy "szabad", mennyire Te osztod be az idődet. Sokat látogatok, de sokan jönnek is be a tanácsadóba, gyakran munkaidőn túl is. Akik közösségbe járnak (ovis, bölcsis), és a dolgozó várandóst napközben nem tudod máshogyan utolérni, pedig a szakmai vezetés, és a jogszabály elvárja. Teljesen más jellegű szakma ez is, sok-sok empátia, türelem, hallgatni tudás, de valamilyen szinten határozottság is kell. És mindenki támad, aláz a médiában, a facebook hozzászólásokban.
2016. febr. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én építésznek tanulok, szóval nyilván amellett teszem le a szavazatom, de a te döntésed. :)

Én ha nem tudok dönteni, elgondolkodom azon, hogy ha a döntésem megbánnám, akkor melyik döntésemet bánnám jobban. És akkor tudom, hogy a másik dolgot kell választanom. :) Sok sikert a döntéshez!

2016. febr. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2016. febr. 11. 18:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Én építész vagyok, imádom a hivatásomat, de ez tipikusan olyan munka, amit vagy 150% erőbedobással csinálsz, vagy sehogy. Én reggel 9-től akár éjfélig is dolgozom, hétvégén is, de persze pihenésre is jut idő, csak nem a szokásos módon. Oké, rajzolás közben megnézek egy filmet, zenét hallgatok, akár sörözök is, de azért mégsem ugyan az, mint normál esetben.

Lehet ezt középszerűen is csinálni, napi 8 óra műszaki rajzolással, fix fizetésért, de így soha nem érsz el semmit és élvezni sem fogod. Ha viszont sikeres szeretnél lenni, akkor rengeteget kell beleadni. Ez biztosan így van más szakmáknál is, de itt biztosan jellemző.

2016. febr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!