Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg minden karra min.1...

Tényleg minden karra min.1 emelt érettségi kell?

Figyelt kérdés
Én erről nem tudtam ,hogy így van mivel csak 2 év múlva mennék továbbtanulni előtte még az iskolámban okj tanfolyamot végeznék.

2016. febr. 10. 18:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Kar/szak, nem mindegy. A karokon vannak a szakok. :) Nem minden szakon, de már a legtöbben kell egy emelt érettségi tantárgy. Az adott szak leírja, hogy oda milyen választható érettségi tárgyat fogadnak el, ezek közül kell egy (vagy több) emelt szintűt tenni. (Nem feltétlen kell emelt, ezt mindig jelzik) Plusz, van ahol megadja, hogy az egyik kötelező mondjuk a matek és mellé választhatsz infót vagy fizikát vagy szakmai tárgyat stb. (Tehát nem csak sima felsorolás van, hogy melyek közül kell választanod)

Az még fog változni, mire oda jutsz és egyre több helyre kell emelt, az idei lista itt van: [link]


Remélem érthető voltam :)

2016. febr. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!