Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Át tudok e menni másik iskoláb...

Át tudok e menni másik iskolába? (hosszú leírás)

Figyelt kérdés
11.-es vagyok jelenleg, ez az utolsó évem lenne, de sajnos tudom, hogy meg fogok bukni. Eleve nem annyira érdekel az asztalos szakma, csak hát rendkívül sokat gépezek itthon, részben egy ilyen szakmával is kicsit úgymond a jó irányba akartam magam terelni, de rájöttem, hogy semmit sem ér, ha egyáltalán nem is élvezem, és nem vagyok képes mindent szívből bele adni. A kérdésem az lenne, hogy most ebben az évben megbukok, egye fene megtörténik, de nem hinném, hogy meg áll az élet, másik iskolába át vehetnek nem? És mikor kéne jelentkeznem másik iskolába? Egy érettségire lenne szükségem, úgy tudom az 4 év, de tekintve, hogy már 2 évet jártam a jelenlegi iskolámba, elvileg 2 év az érettségi is, vagyis a szaksuli 2 évét beleszámolják úgymond.

2016. febr. 19. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a másik iskola átvesz, akkor igen. El kell menni a kiszemelt iskolába, megkérdezni az igazgatót. Ha beleegyezik, akkor kapsz egy befogadó nyilatkozatot. Ezt bemutatod a jelenlegi iskoládban. Bármikor mehetsz beszélni a kiszemelt iskola igazgatójával.
2016. febr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És csak 2 év lenne az érettségi vagy 4? Nem tudom biztosra, hogy az eddigi 2 évem számít e.
2016. febr. 19. 21:02
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezed az igazgatótól... sokféle variáció lehet.
2016. febr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hello, hát, gondolom, hogyha tanultad az érettségi tantárgyakat, akkor lehet. Nálunk amúgy az volt, hogy minimum két évig középsuliban is. Amúgy még vannak esti iskolák, ahol meg kimondottan az érettségire mennek rá, meg simák is, láttam amúgy két éveset belőle, nem tudom, hogy az kimondottan érettségis volt-e. De, ha tanultad az érettségi-tantárgyakat heti x órában, akkor szerintem átvehetnek. Illetve ami egyéb tárgyat esetleg nem tanultál, és abban a másik suliban meg van, abból az első két évéből le kéne talán vizsgázni, de én nem vagyok jártas, csak így tűnik logikusnak nekem ez.
2016. febr. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!