Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vajon milyen szakterület,...

Vajon milyen szakterület, munka illik hozzám? Hosszú leírás következik.

Figyelt kérdés

A lényeg: 18 éves gimnazista, érdeklődő típus vagyok. Mindig is szerettem a tudományokat, továbbtanulás előtt állok.


Ami érdekel: matematika (szeretem, hogy ennyire logikus és absztrakt, meg hogy minden tudományág tulajdonképpen ráépül, elvileg jó is vagyok benne), informatika (ezen belül programozás, tetszik, hogy problémákat kell megoldani, saját kútfőből kell kitalálni, hogy az adott programot hogyan írjam meg, és persze alkotómunka), pszichológia (viszonylag jó emberismerőnek tartom magam, érdekel maga az ember lelke), fizika (szeretnék felfedezni újabb és újabb szeleteket az emberiség titkaiból, a miérteket megérteni), történelem (úgy vélem, a múltból tanulhat az ember, imádom az önéletrajzokat), filozófia (szememben hasonlít a matematikához, és körülbelül az összes tudományt érinti, sokat szoktam gondolkodni az élet értelméről), irodalom (szeretek olvasni, szeretem a verseket, a szépirodalmat, és persze a csodálatos magyar nyelvünket), nyelvek (ezen belül is angol; németet is tanulok, bár még nem vagyok valami jó benne, ezen kívül franciául is elkezdek tanulni a közeljövőben; sosem voltak gondjaim a nyelvtanulással, szerintem van érzékem hozzá).


Most jöjjenek, hogy hogy tudnám magamat elképzelni a következő pályákon:


Matematika: itt főként a kutatómunkára gondolok, nem tudnám elképzelni magamat egy banknál/biztosítónál. Itt talán a pénz az, ami visszatart, természetesen tudom, nem ez a fontos, de azért mégsem akarom azt, hogy a későbbiekben koplalnom kell majd azért, hogy családot alapíthassak/lakást vegyek.


Informatika: itt is igazából a kutatómunka érdekelne, főként a mesterséges intelligencia, de szerintem képes lennék egy adott cégnél is dolgozni fejlesztőként, vagy valamilyen területen, bár ebbe még nem látok bele nagyon, ezért ez ilyen kérdéses.


Pszichológia: amint írtam, a jó emberismerő "képességemnek" köszönhetően úgy gondolom, jól tudnám végezni a munkámat, de attól félek, hogy az emberek panaszai talán teljesen levinnének az életről, nem bírnám, bediliznék (sajnos eléggé türelmetlen típus vagyok, ami ennél a szakmánál nagy hátrány).


Fizika: itt ugyanazt leírhatnám, mint a matematikánál, de ez főleg azért vetődött fel bennem, mert talán erre nagyobb a kereslet.


Történelem: történészként szívesen dolgoznék, nem lenne bajom azzal, hogy napi több mint 8 órát könyvtárban kell töltenem, könyveket keresgélnem, kutatnom. De itt félek, nem tudnék elhelyezkedni.


Filozófia: itt igazából tudom, hogy nem sok esélyem van, nem gondolkozom filozófia alapszakon, maximum minornak fogom felvenni. Nem álltatom magam, egy ilyen végzettséggel nem mennék sokra.


Irodalom: hasonló a filozófiához elhelyezkedés szempontjából sokak szerint, de úgy gondolom, kritikusként megállnám a helyem, szívesen dolgoznék színházakban is, mint valami rendező/tanácsadó/irányító.


Nyelvek: úgy tervezem, hogy bármilyen szakot végzek el, utána elmegyek a 2 éves mesterképzésre, hogy fordítóként/tolmácsként is dolgozhassak. Szeretem a nyelveket, a logikus összefüggéseket, no meg persze a néha tényleg irritáló nem logikus fordulatait --> nyelvész területen is eltudnám magamat képzelni.


(LESZÖGEZNÉM: semmi nagyképűség nem volt az írásban, természetesen nem értek mindegyik területhez kiválóan, nem tartom magamat polihisztornak, csak egy egyszerű és érdeklődő típusú tinédzsernek.)


Fejtágítás, ellenérv, tanács, bármi jöhet, ezért írtam ki!

Előre is köszönöm szépen a válaszotokat!



2016. jan. 20. 11:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Nemed?

Amugy ebbol az irasodbol ez jott le nekem legalabbis:

-igen: nyelvek

-talan: matek, fizika, info ( bar ezeknel furcsakat irtal...ezert nem tudom)

-nem: a tobbi amit fesoroltal.

2016. ápr. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!