Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan aki fizikából...

Van itt olyan aki fizikából felsőfokozott és BME engetikán vagy bármely gépészeti szakon van, milyen tapasztalatai vannak, mennyire nehéz így az egyetem?

Figyelt kérdés
felsőfokú fizika érettségi, BME, gépészmérnöki kar, energetika

#BME #gépészmérnök #energetika #felsőfokú fizika érettségi
2016. febr. 29. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Emelt fizika ötös. Nem azzal van baj, hogy nehéz. Az a baj, hogy egyáltalán nem érdekelnek a gépek,autók,motorok meg ilyenek. Azért mert a gimnáziumban szerettem a fizikát, abból nem következik, hogy ezt is szeretni fogom. És mondhatjuk így nehezebb is tanulni, hogy olyannal foglalkozol, amivel nem szeretsz.


Szerintem az energetika közelebb áll a fizika szemléletmódjához, mint a gépész.

2016. febr. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én járműmérnökin vagyok és szintén erős emelt fizikával jöttem. Nehéz. Az a tudásmennyiség ami egy fizika emelt érettségi jó megírásához kell jó kiindulási alap, de rengeteget kell majd tanulnod így is.
2016. márc. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Abszolút elég még egy közép fizika is a BME gépészhez (mindent megtanítanak, amit ott tudnod kell majd), sőt én fizika nélkül mentem, infóval és emelt matekkal. Nem ez vele a probléma, hanem ahogy az első is mondta, ha nem érdekel igazán a gépészet (legalább valamelyik ága, ami itt szakirányként választható), akkor baromi nehéz tud lenni.
2016. márc. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!