Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NKE közigazgatás szervező...

NKE közigazgatás szervező szakkal merre lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Igazából a Corvinusra jelentkeztem nezmetközi gazdálkodásra, gazdálkodás és menedzsmentre, valamint kereskedelem és marketingre. De nagyon magas a ponthatár, és érettségi előtt 2 hónappal jobban látom, hogy nem fognak felvenni... 4.helyen az NKE-n jelöltem meg a közigazgatás szervező szakot. Sajnos mindenhol azt olvasom, hogy nem lehet elhelyezkedni vele. Ausztriában sem lehet? Vagy esetleg valami mesterképzést ha csinálok még mellé? Vagy ti mit ajánlanátok? Teljesen elkeseredtem, hogy mi lesz velem. Önköltséges szakok szóba se jöhetnek az anyagi helyzetünk miatt...:(
2016. márc. 6. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Gazdinfó?
2016. márc. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azzal a szakkal csak az a bajom, hogy nincs informatika érettségim, továbbá lányként kevésbé érdeklődöm az informatika iránt. De a válaszodat nagyon köszönöm!
2016. márc. 6. 18:32
 3/9 anonim ***** válasza:

uh, nem tudom

nem ajánlom igazából én sem a közigazgatás szervezőt, még a felvi új diplomás statisztikái közé sem került be


[link]


illetve ott van, csak adatok már nincsenek hozzá...


Levelező oktatás? De csak ha biztos el tudsz helyezkedni.

Esetleg kihagysz 1-2 évet, addig okj, külföldi munka, újra érettségizés stb.

Vagy esetleg ott a diákhitel 2, de csak te tudod, hogy szeretnéd-e cirka 1.5 milliós hitellel indítani az életed. (BGE, gazdálkodási és menedzsment tandíjával számolva, 230 ezer félévente)

2016. márc. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Diákhitelre én is gondoltam, bár tényleg félelmetes lenne hitellel kezdeni az életet. A másik lehetőség még az, hogy esetleg egy fél szemesztert lehúzni NKE-n, így megtudom milyen az egyetemi élet, a tanulás, közben októberben újra csinálom az emeltjeim. És ha eljövök egy szemeszter után, nem kell még visszafizetnem a pénzt. A 2.félévet pedig passzívan veszem, hogy ha nem vesznek fel, még járhassak oda. Szerinted? :)
2016. márc. 6. 20:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez sem rossz ötlet, csak írtad, hogy mesterképzésen is gondolkodsz. Akkor viszont vigyázz arra, hogy ezzel az államilag támogatott féléveidet "pazarlod". Meg nem tudom, hogy a vizsgaidőszak mellett mennyi időd lenne az emeltekre is készülni, mert gondolom tanulni ott is kell sokat. :D
2016. márc. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom sajnos. De így csak egy államilag támogatott félév veszik kárba ugye? Mert a másik passzív lenne.

Egyébként én úgy gondoltam, hogy már nyáron elkezdenék készülni az emeltekre/emeltre, úgy talán nem lesz olyan vészes az egyetem mellett.

2016. márc. 7. 10:13
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze aztán lehet hogy valami csoda folytán egyszerre felvesznek:D de jobb előre gondolkodni, nehogy az érettségit majd azért rontsam el, mert nem tudom mi lesz velem ha nem vesznek fel...
2016. márc. 7. 10:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért ne keverd össze a gazdinfós infót pl. a mérnökinfós infóval, nem processzorokat fogtok beprogramozni Assembly-vel, persze van akinek a gazdinfós infó is kemény lenne, emberfüggő, de akkor annak egy közgáz szakon is lehetnek nehézségei, mivel egy normális egyetemen a közgazdászok ugyan úgy megtanulnak adatbázisokat kezelni, sql, r porgramnyelvet használni, excellt felsőbb szinteken használni stb..

Innen nézve a gazdinfó már nem ad annyira durvább tudást, na jó a programozásba kicsit mélyebben belemennek, de ugyan azok a tölteléktantárgyak vannak mellé, számvitel, marketing, vállalatgazdaságtan stb..

Bár ha nincs infó érettségid akkor tényleg felejtős.


Egyébként meg 1.5 millió egy olcsóbb alsó-közép kategóriás, használt kocsi ára, amire ezrek vesznek fel hitelt évente, itt meg a jövődbe való befektetés lenne ez a hitel, azért nem ugyan az.

A bge jó a szakirányok miatt, logisztika, statisztikus elemző, ezekkel nem nehéz elhelyezkedni. Vagy utána mehetsz államilag támogatott mesterszakra, pénzügy, logisztikai menedzsment, vezetés és szervezés vagy amelyik terület megtetszik az alapképzés alatt, pont ez jó a gazdmen-ben.

Bár várd ki a végét, lehet felvesznek, de tényleg nem sok mindenki éri el a 460 körüli pontot...

2016. márc. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Közig-szervezőt felejtsd el, én elvégeztem, de nem lehet vele elhelyezkedni, ugyanott vagyok, mintha érettségim lenne. Mester semmit se ér!


Aki elvégezte a közi.-szerbezőt vagy közgazdaságtan vagy jogi karra jelentkezik...mert ezzel a diplomával a híd alatt fogunk éhen halni.

2018. jún. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!