Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanulja, ha koncerteket...

Mit tanulja, ha koncerteket akarok szervezni?

Figyelt kérdés
Én szeretném koordinálni az egészet, nem tudom milyen végzettség kell hozzá... Közösségszervező? Menedzser?

2016. márc. 9. 07:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Gazd.men. vagy még a turizmus szakos foglalkozik események szervezésével, vagy rendezvényszervező OKJ.

Nyilván függ attól mekkora koncert. Nagy koncerteket nem egyedül egy ember koordinál és azokhoz kell szakmai tapasztalat is, főleg ha pl. valami nagy külföldi együttes, ahol még össze is kell dolgozni a fellépő saját szervező csapatával. De mondjuk nagyobb magyar fellépőknél is azért egy management team irányít és nem egy ember, mert meg kell szervezni a pénzügyi részét, helyekkel szerződni (jogi dolgok), utazás, logisztika stb. Ha egyedül te akarsz egy koncertet végig koordinálni az max. kisebb koncertek esetében lehetséges csak, de az meg nem annyira jól fizető.

2016. márc. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 veterán vas ***** válasza:

Sosem csináltam ilyet, de szerintem szükséges hozzá:

-az adott zenei stílus ismerete

-személyes kapcsolatok a művészekkel

-a helyszínek tulajdonosaival

-szállítókkal

-takarítókkal

-biztonságiakkal

-nagy adag szervezői hajlam

-kiváló kommunikációs készség

-kitartás, jó idegrendszer

-sok-sok pénz.(vagy attól még több)

2016. márc. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell ismerned az adott zenei stílust, mert csak szervezed a dolgokat. A takarítónőkkel se kell sok mindent kezdeni, van nekik egy-egy főnökük, azzal kell intézni a dolgokat. Pl. ha a helynek saját takarítószemélyzete van akkor a hely tulajdonosával kell beszélned, ha takarítócéget alkalmaznak akkor azt kel megmondani mekkora a helyszín, mennyi idő alatt kéne rendbe tenni. Ugyanez a biztonságiakkal, csak a főnökükkel kell beszélni, mekkora tömegre kell készülni, mennyire kultúresemény vagy épp egy hadnyi őrült tinilány stb. A pénz meg adva van, ha te az XY sztár menedzsmentjében dolgozol és meg kell szerveznetek egy koncertet várhatóan 500.000 embernek akkor adnak rá pénzt mondjuk 10 millióból kell kihozni mindent (hogy a költségek és várható bevételek mellett profitjuk is legyen).
2016. márc. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!