Mit tegyek szerintetek?

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet, hogy beadtam a jelentkezésem az ELTE történelem szakára, amit azonnal megbántam, mert a szüleim anyagi helyzete borzasztóan tönkrement és a szak nem csupán az egyik legnehezebb az egyetemen ( nem igen lehet munkát vállalni mellette ), de nem lehet elhelyezkedni sem ilyen végzettséggel, ahogy elnéztem az álláshirdetéseket. 

Szó szerint nem tudnék itthon rendesen felkészülni a körülményeink miatt. A legtöbb munka ajánlat legalább 1-2 év tapasztalatot vár el a jelentkezőktől, van ahol szintén kritérium a tanulói viszony egy felsőfokú intézménnyel. 

Nem tudom, mit tegyek. Államilag támogatottaknak még nehezebb a szakváltás, amit legfejebb 1 év után lehet kérvényezni sajnos. Jó volna előbb egy bizonyos fokú anyagi biztonságot megteremteni itthon, úgy érzem. 

Felmerült az OKJ, de egyben már ért csalódás, arról nem is beszélve, hogy hazugság az ingyenessége az első kettő megszerzésének, ilyen nem létezik, mindenhol több, mint 15 000 Ft a havi tandíj, a jegyzetek áráról nem is beszélve.. 

Az Efeb ügyviteli titkárra gondoltam, de az a két év meg a befizetnivalók...nem tudom, melyikkel kezdjem, vagy egyáltalán hogyan induljak el. 

Nem tudjátok esetleg, hogy lehet-e a nappali tagozatoz egyetemi szak mellett okj-t végezni (hétvégi bejárással) ? 


Szóval ebben kérném a tanácsotok, nagyon köszönöm előre is! 


2016. márc. 13. 14:31
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!