Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Általános orvosi vs fogorvosi....

Általános orvosi vs fogorvosi. Mindkettő érdekel és nem tudom eldönteni. Szerintetek? Érvek/ellenérvek?

Figyelt kérdés

2016. márc. 18. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Fogorvosi. Sokkal hamarabb jutsz jó fizuhoz vagy tudsz saját prakszist indítani, mint orvosként. Főleg ha Mo.-n akarsz elhelyezkedni. Orvosként itthon csak akkor, ha nagy benned a hivatástudat. Plusz ha Mo.-n végzed el őket könnyebben ki tudsz menni fogorvosként külföldre, mint orvosként, kevesebb különbözetit kérnek, hogy a hivatásodban tudj dolgozni.
2016. márc. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Ezzel csak annyi a bibi,hogy a fogorvosokat annyira nem várják külföldön,mint az általános orvosokat,és ha fogorvosira mész akkor "csak"fogorvos lehetsz,míg ha orvosira akkor sebész,fül-orr gégész,altató orvos,házi orvos stb. Tehát ezer felé orientálódhatsz. Fogorvosok csak akkor keresnek jobban,ha magánpraxist nyitnak,ahhoz meg pénz kell. Amig orvosként meg csak elmész egy magánklinikára,ami neked nem kerül semmibe,de jól keresel.
2016. márc. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Döntsd el: Szájban akarsz turkálni sokat, vagy máshol? :DDD

Én ált. orvosin vagyok, egyrészt nem érdekel az a terület, másrészt pedig sok terület közül választhatsz ahogy azt leírták. Sebészet, trauma, ortopédia, házi orvos, nephrológus, infektológus, neurológus stb.

2016. márc. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
42%

Én fogorvosin tanulok, így arra szavaznék.

Sok dolog szól mellette, a képzés egy évvel rövidebb, már egyetem után egyből dolgozhatsz, ha megengedi az anyagi háttered akkor egyből rendelőt is nyithatsz. Külföldre is várják a fogorvosokat, de ha magyarországon maradsz dolgozni, akkor sem fogsz éhezni.

2016. júl. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!