Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van ertelme faktot felvenni?

Van ertelme faktot felvenni?

Figyelt kérdés
Orvosira szeretnek menni a jovoben, viszont paran azt ajanlottak hogy szerintuk nincs ertelme faktot felvenni, mivel kulontanarral ugy is meg lehet tanulni az anyagot, es a suliba nem kapsz rossz jegyeket, amik lerontanak, raadasul csomo minusz orad lesz. Ti mit gondoltok errol?

2016. márc. 2. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk kötelező volt két fakultáció választása, ez benne volt az órarendben, szóval nem igazán értem, miről beszélsz. Azon kívül a magántanár sok pénzbe kerül, míg az iskolai fakt ingyen van, nem igazán látom, hol nyernél ezzel, mikor időben kb. ugyanott vagy. Ha a fakt nem válik be, még mindig lehet kiegészítésként magántanárhoz járni, bár akkor lehet, hogy jobb és gazdaságosabb egy érettségi előkészítő.
2016. márc. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk nem volt választási lehetőség. És nem mindenki engedheti meg magának a magántanárt.
2016. márc. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én anno töri-magyar-matek faktot vettem fel. Egyik sem volt kötelező. Már nem emlékszem, hány plusz órát jelentett, talán +3-at, szóval nem sokat, mert az összes óra külön csoportban, módosított tanterv mellett folyt). A matek egyértelműen rengeteget számított (bár amellett is jártam matek tanárhoz). A jegyekben a tanárok általában rendesek voltak, hiszen tudták, hogy számítanak a pontok. A töri meg a magyar esetén nem éreztem semmi pluszt, ami a felvételit illeti (bár csak a töri kellett, de csak együtt lehetett felvenni a két tárgyat az órarend miatt), de fakton nálunk könnyebb volt jó jegyeket szerezni, mert már nem magoltattak a tanárok, inkább az összefüggésekre, elemzésekre került a hangsúly, aminek nagyon örültem:) (Ez igaz volt a matekra is, központi felvételin ugyanis csak számolás volt, elmélet nem:), a számolás meg könnyebben ment.)

Csak fizikából nem választottam a fakultációt, meg is lett a "böjtje", mert rengeteg elméletet kellett volna magolni fizikából, míg a faktosok "csak" számoltak, ami nekem is jobban ment volna. Már első félévben megbántam, hogy azt kihagytam:S

Nekünk a faktokat más tanár tanította, ha nálatok is ez a helyzet, akkor én a plusz óraterhelés mellett a tanárt is számításba venném (ebben is gond volt nálunk, mert az én kedves fizika tanárom a faktot vitte tovább, az számomra új tanár gondolatmenetét meg nem bírtam megszokni:( )

Mindent összevetve én nem hagynám ki a fakt kínálta lehetőséget, hacsak nem borzalmas a tanár:(

Ha külön tanár kell mellé, még mindig igénybe veheted azt a lehetőséget is.

2016. márc. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok: ja, "számolós" tárgyból, azaz az esetedben kémiából mindenképp ajánlom a faktot.
2016. márc. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Matek, fizika, info faktot vettem fel, egyet bantam meg. Az info tanar nem tanitott uj dolgot nekem 2 ev alatt...


Szerintem ha nincs bajod a faktos tanarral akkor vegyel fel minden fontosat. Az evvegi jegyeid nagyon keveset szamitanak (felvi-n nezegesd meg, 2-3 pont max), viszont az otthoni idodbol es 100ezres penzbol szerintem hasznosabbat is tudsz csinalni.

2016. márc. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én biosz-kémia faktos voltam, nálunk is kötelező volt 1 vagy 2 fakt. A kémia abszolut felesleges volt, mert nem kaptunk túl jó tanárt, úgyhogy ígyis úgyis különtanárhoz kellett járnom. A bioszt is ugyanez a tanár tanította, az egy fokkal jobb volt, de még így is voltak hiányosságok. Szóval én azt ajánlom hogy ha jó tanárt kapsz, akkor mindenképp vedd fel a faktot, ha kötelező ha nem. Viszont ha nem kötelező és olyan tanárt kapsz mint én, akkor felesleges faktot felvenni. Nekem muszáj volt, mert nálunk ez kötelező volt. Ja és ez nem heti +3 órát jelentett, hanem +8-at! Heti 4 faktos óra volt kémiából és ugyanúgy 4 óra bioszból is.
2016. márc. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nekem elég volt biosz-kémia fakt, rendesen fel tudtam készülni velük emelt érettségire. De ez persze tanárfüggő, én például nagyon szerettem, félévente mindig volt egy ilyen érettségi-féleség az adott félév anyagából, aminek a jegyét sokszorozva súlyozva vették figyelembe félévi/év végi jegynél. De még egyszer mondom, ez tanárfüggő.

Heti +2-2 óra volt, szóval nem vesztesz sokat ha jársz rá.

2016. márc. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!