Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvostanhallgatók! Tudnátok...

Orvostanhallgatók! Tudnátok segíteni? Anatómia, boncolás

Figyelt kérdés
Idén jelentkeztem orvosi egyetemre.Elég gáz,de belegondoltam,hogy lehet az anatomia és a patológia gondot fog okozni.Nem vagyok egy erős gyomrú ember :D Volt már olyan,hogy valaki hányt az undortól ?Kicsit félek,hogy nem fogom bírni.Vér,nyers hús ilyesmi nem zavar,páromnak sokáig adtam szurit,azzal se volt gond.Hagyjam az orvosit ?Kicsit elbizonytalabodtam.Persze nagyon szeretnék orvos lenni,pár róka rudi nem akadályozna meg ebben :D De ha állandóan ki kell jönnöm gondolom az nem működik....

2016. márc. 20. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem feleslegesen parázol. Őszintén szólva a 200 fős évfolyamból senkiről sem tudok, aki rosszul lett volna. Anatómián amúgy is konzervált tetemek vannak, jobban hasonlítanak egy viaszbábura, mint egy friss hullára. A Patológiáig meg úgyis megszokod a témát.
2016. márc. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megszokod.
2016. márc. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat:)
2016. márc. 20. 16:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Anatom most van így arról tudok nyilatkozni: Elsőre furcsa a formalin szag, de azon kívül semmit nem érzel. Egyedül mikor közel kell hajolni nekem nagyon marja a szemem és a torkom, de semmi egyéb. Látvány meg olyan mint a húsleves. Mint a főtt hús, minden szürke. 2. óra után meg nem tudod úgy tekinteni a holttesteket, hogy azok élő emberek voltak valaha. Szóval nem gáz :))
2016. márc. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az anat egyáltalán nem para. Patológiá két csak láttam elájulni, az egyik olyan szerencsétlenül esett, hogy meg is sérült elég komolyan.

De ha valaki rosszul érzi magát/ilyan típus 1) gyakorlat előtt érdemes valami édességet enni 2) fal mellé kell állni 3) ha rosszul érzi magát valaki, ki kell menni, nem kell megvárni az ájulást.

Én is voltam már így (teljesen más szituban), szóval tapasztalatból tudom, hogy az ember előre megérzi, ha ájulni készül.

Úgyhogy nem kell ettől félni. A legtöbben pedig megszokják, még ha először undorodnak is.

2016. júl. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!