Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Introvertált ember ne menjen...

Introvertált ember ne menjen tanárnak?

Figyelt kérdés
Húgom most 17 éves, 1 év múlva jelentkezik egyetemre. A fejébe vette, hogy tanár lesz belőle, de szerintem nem fogja bírni. A saját osztálytársai előtt sem mer megszólalni, nem hogy máshol. De nem hallgat rám, szerinte én csak azért vagyok jogi képzésen, mert az jobban fizet (ebben amúgy van igazság). Megpróbáljam lebeszélni, vagy hagyjam?

2016. ápr. 6. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmi közöd az ő döntéséhez. Nem egyszer fordult elő, hogy elsajnált ember megcáfolja a körülötte lévőket.

Egyébként én is introvertált vagyok, és tanár lettem. Az introvertáltság nem azt jelenti, hogy az ember nem tud megszólalni mások előtt. Előbbi egy személyiségjegy, utóbbin meg lehet változtatni.

2016. ápr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De mi lesz, ha oda állítják egy osztály elé és leblokkol? Később sokkal nagyobb csalódás lenne neki.
2016. ápr. 6. 19:03
 3/6 anonim ***** válasza:

És mi lesz, ha egy tárgyaláson Te leblokkolsz? Hogy lehet ilyen hülye feltételezésekkel riogatni valakit? Lesz szakmódszertan, mikrotanítás, ahol szokhatják kicsiben, lesz tanári gyakorlat.


Miért nem hiszed el, hogy fejlődhet a húgod? Miért írod le már most?

2016. ápr. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem előre leírom, de 17 éve ismerem. Van, hogy a telefont nem meri felvenni. Az a szerencséje, hogy borzasztóan makacs. Talán ha ennyire a fejébe veszi, hogy tanárit megy, akkor végigcsinálja.
2016. ápr. 6. 19:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem élheted az életét. Mondd el neki a tanácsodat, de ne akard se rábeszélni másra, se lebeszélni erről csak azért, mert most úgy gondolod, hogy a jelenlegi énjének ez túl nagy falat lenne.
2016. ápr. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én egyetemen tanítok, introvertált vagyok, utálok telefonálni és szóban intézni dolgokat, de a kettő valahogy nem függ össze. Az első pár alkalom furcsa volt és minden félév elején az egy kicsit, de ha belejövök, akkor utána egyáltalán nem jelent problémát.
2017. aug. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!