Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha megbuktam egyszer már ne...

Ha megbuktam egyszer már ne is próbáljam meg az egyetemet?

Figyelt kérdés

Sajnos a 10.osztályt sikerült megismételnem.Nagyon lusta voltam akkor még.Nem voltak céljaim, se önbizalmam.Most viszont úgy érzem tennem kell a jövőmért,és folyamatosan javítok a jegyeimen, de a tanárok többsége elkönyvelt butának és ez miatt nem tudom hogy döntsek.

Jövőre érettségizem.Ti mit gondoltok ?


2016. ápr. 15. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Már miért ne próbálnád meg? (Ne hallgass a tanárokra, higgy magadban - és persze legyél elszánt:))

Az égegyadta világon semmit nem veszíthetsz, ellenben rengeteget nyerhetsz vele (nem csak a "papír" miatt, az egyetemi évek alatt lennél a legszabadabb egész életedben, amikor egy csomó hasznos tapasztalatot szerezhetsz, rengeteg dolgot kipróbálhatsz lényegében felelősség nélkül)

2016. ápr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megéri belevágni, de készülj fel rá, hogy sokkal többet kell tanulni, mint középiskolában. Van, olyan aki nem volt jó tanuló középiskolában, aztán egyetem már jól ment neki. Nekem pont fordított helyzetem volt (kitűnő vagy 4,8 köröli voltam középiskolában), az egyetemen meg sokat bukdácsoltam, de végül sikerült az is.
2016. ápr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azokat a tanárokat ott fogod hagyni és SOHA nem kell látnod őket többé! Ne határozzák meg sem az önbizalmad sem a továbbtanulásod! Csak bátran előre!!!!!
2016. ápr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hali 11-ben buktam egyszer, szín kettes voltam mindenből, de egyszer újraérettségiztem és most egyetemre járok, fel a fejjel:)
2016. ápr. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó pedagógus dolga az lenne, hogy ösztönözze, bíztassa a diákot, nem az, hogy véleményt nyílvánítson egy korábbi hibádból adódóan... 9-ben 4 tárgyból álltam bukásra, mindből megkaptam a kegyelem kettest. Engem is elkönyveltek buta libának, pedig csak lusta voltam, illetve nem éreztem jól magam az osztályban. Harmadéves vagyok fogorvosi szakon, elsőre bekerültem és nem csúsztam (lekopogom). Pedig egy átlagos egyetemnek, pláne általában az orvosi, fogorvosi, gyógyszerész, vmint a legtöbb mérnök képzésnek köze nincsen a középiskolában oktatott anyag mennyiségéhez és nehézségéhez... Egyedül az a fontos, hogy te mit szeretnél és abba mennyi időt, energiát akarsz belefektetni. Mindenki más véleménye, pláne a tanáraidé a legkevésbé releváns. Csak azért is elmennék a helyedben, hogy aztán jól megmutassam nekik, hogy mennyit is ért a szakértelmük ;)
2016. ápr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!