Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Véleményeket kérek, nem tudom...

Véleményeket kérek, nem tudom eldönteni, hogy a PTE ÁJKra vagy ELTE ÁJKra menjek?

Figyelt kérdés

Kérem,hogy olyanok írjanak akiknek tapasztalatai vannak!

És azt is írjátok le,hogy milyen ott a társaság ?Hogy élvezitek e az egyetemet, meg persze az oktatás milyen :)?


17L



2016. ápr. 16. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Egy cipőben járunk, és is 17/L, jövőre érettségizem, és e két egyetem között örlődöm. Magyarországon ezen a két helyen van a legjobb jogi oktatás, szóval bármelyiket választjuk, jól járunk. Én szabolcsi vagyok, szóval mindkettő messze van, ez annyira nekem nem lesz mérvadó. Sajnos arra is készülök, hogy fizetősre kellesz mennem, így ha figyelembe veszem, akkor a PTE a nyerő, hisz ott 240 ezer forint a tandíj a 300 ezer forinttal szemben. Albérlet árak ugyancsak olcsóbbak Pécsett. Viszont engem régóta Pest és az ELTE vonz, szóval még mindig nem sikerült döntenem. Társasági életről amennyit tudok, mindkét egyetem pezsgő és jó. :)
2016. ápr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, oktatás minőségében nincs nagy különbség a két egyetem között. Az PTE oktatói elismert, nagy nevek, oktatói kiválóságban ez az egyetem vezet, viszont az ELTE vonzáskörzete nagyobb, ide több "tehetséges" diák jár. Kapcsolati tőkét kialakítani az ELTÉről könnyebb, viszont mondom, Pécsnek is hatalmas neve van még mindig.

Anyagilag Pécs egyértelműen sokkal jobban megéri, szinte minden ÁJK-s kap kolit, ami olcsó és nagyon modern, felszerelt, 3 percre az egyetemtől. Itt ugye járnak majd az IM kiválósági és jogász ösztöndíjak - az ELTE-n nem.


Én azt mondom, gyertek Pécsre. Nagyon kevesen vagyunk, az elsősök idén csak 100-an. Jól járnátok Péccsel, minden tekintetben.

Természetesen az ELTE kiválóságát sem vitatom, ez csupán a személyes véleményem. Én is ezen kettő iskola között vaciláltam, de nem bántam meg, hogy a PTE-t választottam. :)

2016. ápr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, egy kérdés kedves #2. Tényleg olyan rossz a közbiztonság? Engem azzal riogatnak Pécstől. Jó, nyilván hajnalban nem fogok egyedül járkálni lányként, de azért mégis.
2016. ápr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak riogatás, rossz médiapropaganda. Az a baj, hogy sajnos felkaptak pár ügyet az utóbbi években (pl Bándy Kata, szegény). Őt is azért kapták ennyire fel, mert a rendőrségen dolgozott, de szerencsére az ő esete nagyon ritkán fordul elő.

Hidd el, hogy Budapesten nagyobb veszélyben vagy.

2016. ápr. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is a főváros veszélyesebb mint egy vidéki város. Köszönöm a válaszod!:) Egyre inkább Pécs felé hajlok. Már a 460 km sem riaszt vissza :D
2016. ápr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha valóban Pécset választod, én szívesen segítek majd neked mindenben :) Gondolom jövőre felvételizel, ugye?
2016. ápr. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szia :) Én jövőre felvételizem Pécsre :) és örülök ha segítesz :)
2016. ápr. 18. 17:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor majd nyugodtan írhattok, ha bejutottatok ;) Minden kis kulisszatitokba beavatlak titeket :D
2016. ápr. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm, nagyon kedves vagy! Igen, jövőre fogok felvételizni:)
2016. ápr. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdezővel pedig akkor remélhetőleg csoporttársak leszünk:D
2016. ápr. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!