Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A baratnom semennyire sem...

A baratnom semennyire sem toleralja hogy tanulok?

Figyelt kérdés

Iden erettsegizek, es tanulok minden nap, vagy olvasom a torikonyvet..

Nem igazan jarok el emiatt sehova. Es baratnom sokszor hivott dehat mondtam hogy tanulnom kell es nem lehet. ( bar volt mikor mentem..)

Ma irt, hogy soha tobbet nem hiv sehova, ha ma nem megyek el vele moziba.

Nem szeretnem azt erezni hogy elvesztegettem idot.ha esetleg nem vesznek fel, nem akarom azt erezni hogy tehettem volna tobbet az ugyert.

Legjobb baratnom mar leerettsegizett, dolgozik, igy munka utan semmi dolga nincs nagyon, tehat van szabadideje. De nekem suli utan matek korep, tanulas, essze iras, teteltanulas minden..

Miert nem erti meg hogy ez nagyon fontos nekem?

Rosszul esik mert legjobb baratnom 14 eve.. de az erettsegi a legfontosabb most nekem..

Mit csinaljak?!


19/L


2016. ápr. 16. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem önzőség, ha megakadályoz a célodban. Ha igazán jó barátnő, akkor igenis meg kell értenie, hogy neked ez a legfontosabb és támogatnia kellene benne, nem lelkiismeret furdalást okoznia, amit nyilván érzel és talán még a koncentrációdban is megnyilvánul. Szerintem ülj le vele komolyan beszélni, hogy már csak egy hónapig fog tartani ez az állapot, és utána már több időd lesz rá (remélhetőleg a szóbeli kevesebb időt vesz igénybe, hiszen már most arra is tanulsz). Ha ezt sem érti meg én bevonnék egy 3. félt, aki nyilván neked ad igazat, talán így megérti, hogy az ő gondolkodásával van a baj.

Illetve még azt tanácsolnám neked (szintén érettségire készülök), hogy néha azért pihenj is, kell a kikapcsolódás más személyekkel. Tanulás után/közben hívd át egy film megnézésére, addig is együtt vagytok, nem kell kimozdulnod és utána azonnal mehetsz vissza tanulni. Ha úgy veszed annyira nem sok idő, max. 2 órát vesz igénybe és remélhetőleg annyi szabadidőd csak van és nem nyomod 0-24be :D


Remélem tudtam segíteni, sok sikert az érettségihez! :)

2016. ápr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az ilyen helyzetekben látszik meg, ki a barát, és ki nem. Mérlegeld ezt belátásod szerint. Aki nem áll melletted akkor, amikor szükséged van rá, az nem barát. Akárhány éve is hazudja, hogy az.
2016. ápr. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy pont most találtam rá erre a kérdésre, mert én is ugyanezen dolgok miatt stresszelek, mint te.

Az én barátnőm szerint hibát követek el, hogy ennyire készülök az érettségire, hisz neki sincs, csak szakmája és dolgozik. Szerinte dolgoznom kellene nekem is, mert diplomával kitörölhetem a seggemet, és még nagyon sokszor fogok sírni emiatt, mert úgyis igaza lesz.


Én elmondtam neki őszintén, hogy nem esik jól, hogy nem támogat, de ő csak annyit mondott, hogy ő az elmondottakkal nem azt akarta kifejezni, hogy nem támogat, hanem csak a véleményét mondta el.


Lehet, hogy neked is konfrontálódnod kellene vele.


Sok sikert! És ne add fel az álmaidat!

2016. ápr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A barát nem lehúz, hanem segít elérni, amire vágysz. Azért mert ő nem jutott semeddig még nincs joga kritizálni a terveidet.
2016. ápr. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az elozo valaszoloknak teljes mertekben igazuk van!
2016. ápr. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!