Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az orvosi egyetemen nagy...

Az orvosi egyetemen nagy hátrány ha valaki semennyire nem tud latinul?

Figyelt kérdés

2014. jún. 27. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen, eléggé hátrány.
2014. jún. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem.
2014. jún. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Azért vagy ott, hogy megtanuld. Egyébként a gimiből nálunk 6-an jelentkeztek idén orvosira évfolyamtársaim, és egyikük sem tud latinul.
2014. jún. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Debrecenben van első évben első vagy második félévben (évfolyamféltől függően) latin óra, ott megtanítják az alapokat és ahogy tudom, a hallgatók töredéke az, aki előtte tanult.
2014. jún. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
85%
Nem. Nem is mindegyik orvosin kötelező már a latin, nekük még kötelező volt anno, de fél év volt az egész és kb. annyit is ért. Amihez kell minimálisan a latin, az az anatómia, ott mindennek a neve latinul van, de ezeket a szavakat bőven ráérsz ott is megtanulni, meg a 3 féle ragozást. Gyógyszertanból meg később a számokat, másra nem is lesz szükség.
2014. jún. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Egyáltalán nem hátrány ha nem tanultál latint. Van aki úgy megy, hogy már tanult, volt rá lehetősége, azoknak egy kicsit könnyebb, mert nekik csak a szavak lesznek újak, a nyelvtan nem. De a nyelvtan ( főnév és melléknév ragozás) is elég egyszerű, az a fontos, hogy a szavak szótári alakját kell megtanulnod, a szavak nemét ( masculinum-hímnem, femininum-nőnem, neutrum-semlegesnem) és ezeket kell megfelelően ragozni, vagy a melléknévvel ragozni. :)

Egyébként szerintem még ma is kötelezőnek kell lennie ( kötelezően választható tárgy) az orvosi latin. Nekem anno Debrecenben az első félévben volt, kis ráhangolódásképp az anatómiára, de szerettük, mert könnyű volt, a sok kémia és biofizika mellett. :)

2014. júl. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak tudnám ki pontozott le minket a nemleges válasz miatt :D csak tudom, én is orvosira járok.
2014. júl. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!