Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak, ha szülői...

Mit csináljak, ha szülői nyomásra elvégzek egy olyan szakot, amit utálok, és közben teljesen mással akarok foglalkozni?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, most fogok végezni. Az nem teljesen igaz, hogy szülői nyomásra csináltam meg, inkább úgy teljes, hogy bebeszéltem magamnak, hogy majd ezzel jól fogok keresni, aztán szülői nyomásra már nem mertem abbahagyni. Egy rémálom volt számomra ez az elmúlt három év, mert jó fejem van, jó "alapanyag" vagyok, és ahhoz szoktam hozzá, hogy amivel foglalkozok, abban kiemelkedően teljesítek. Itt meg szembesülnöm kellett vele, hogy ami nem érdekel, azt egyszerűen képtelenség ugyanolyan szinten teljesíteni. Nem tudom, mit tegyek, mert újabb alapdiplomát kéne tennem, de ahhoz már túlkorosnak érzem magam.
2016. márc. 28. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Hogy lennél már túlkoros?!
2016. márc. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egyszerű matek: most vagyok 23, tehát vagy 24 vagy 25 évesen kezdhetem el azt az ALAPszakot, ami érdekel. Ami három év legalább. Arra még ha rátanulok, akkor 30 körül leszek, mire végzek és valóban abban fogok dolgozni, ami érdekel. Szerinted ez így rendben van? :)
2016. márc. 28. 23:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Rengetegen vannak így. Ma divat sokáig tanulni. Az egész életed múlik rajta, hogy a megelégedésedre választasz-e pályát.
2016. márc. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!