Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Budapesti Fazekas Mihály...

Budapesti Fazekas Mihály Gimnázium?

Figyelt kérdés
Szóval, tudom hogy ez az ország egyik legjobb iskolája. A 7.-8.-os bizonyítvány milyen szinten számít bele a felvételibe? Ha van 1-2-3 négyesem akkor már nincs esélyem, hogy fölvegyenek? A szóbeli és írásbeli nehéz lesz? (jó persze tudom, hogy TANULNI kell) Nagyon szigorú iskola? (pl. egyenruha van?) előre köszi a válaszokat :)
2016. ápr. 17. 19:05
 1/6 anonim válasza:

Nam voltam Fazekasos, de jó topik, hogy válasz nélkül maradjon. :)


- Rossz nyomon vagy, ha az egyenruha kötelezősége izgat. ;) Tudtommal nincs egyébként egyenruha, és pont nem ilyesmiről szól ez a suli.


- Ha csak jó minőségű éretségi papírra vágysz, azt más iskolában is megkaphatod bőven.


- A felvételi sem amiatt izgalmas, mert "nehéz", hanem mert kifejezetten tehetséges gyerekeket keresnek, ami tehetség kevéssé tanulható a felvételire.


- Az igazán izgalmas kérdés, hogy meg tudsz-e "kapaszkodni" a suliban, felvételi után. Szénné kell-e tanulnod az agyadat a kettesért. Tudsz-e boldog lenni, mert másra is jut időd a tanulás mellett. Érdekelnek-e a tanulmányi versenyek kihívásai, stb.


Szóval, szvsz, magaddal jöjj előbb tisztába, mit szeretnél _pontosan_, majd próbálj meg személyes élményt szerezni valamilyen nyílt napon, milyen tanítási, tanulói munka is folyik ott konkréten.

2016. ápr. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval teljesen egyetértek, én fazekasos vagyok, a természettudományi tagozatra járok, ami nagyon kemény. Bőven van esélyed bekerülni akkor is, ha van pár négyesed. A kérdés nem az hogy be tudsz-e jutni (mert ez kellő mennyiségű készüléssel nagyon sokmindenkinek sikerülhet), hanem az hogy ha sikerül, akkor jól éreznéd-e itt magad, ide való vagy-e/neked való-e ez az iskola.
2016. ápr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi válaszokat, nem "csak" az éretségi papír miatt megyek, csak kíváncsi vagyok, hogy a suli mellet van idő másra is? Ha pl sportolsz napi 1-2 órát akkor nagyon húzós mellette a tanulás?
2016. ápr. 22. 20:28
 4/6 anonim válasza:

- Erre senki nem fog tudni neked korrekt választ adni látatlanba, hiszen senki nem ismeri képességeidet: mennyi tenulás mire elég nálad.

- A sportolás bele kell férjen egy Fazekasos életébe is (még a mai stresszes világban is), de versenysportolóként már lehet, hogy nem a Fazekas felé venném az irányt.

2016. ápr. 23. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bőven belefér napi 1-2 óra sport (pláne ha nem nagyon messziről járnál be a suliba). (A második válaszoló vagyok.)
2016. ápr. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Üdv. Én is a Fazékban pirulok..:D Bocs, c-s vicc. Na szóval. Én a fazekasba járok, és eddig azért kellett dolgozni a jegyekért, de nem egy nagy dolog. Ha tudsz futni a repülő mellett, akkor simán menni fog c:
2016. szept. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!