Jogot 23 évesen elkezdeni?

Figyelt kérdés
2 éves Felsőfokú Szakképesítés után (BGF-Idegenforgalmi Szakmenedzser) elhelyezkedtem a General Electric-nél, teljesen más munkakörben havi nettó 200-ért és elkezdtem a Corvinus Ker-MArkot, most lesz vége a 2. félévemnek. Utálom ezt a multikultit, nem szeretek bejárni dolgozni, agymosott vezetők papolnak, hogyan legyünk még jobbak és annyira el vagyok keseredve hogy most kell rájönnöm, valójában a jog érdekelne. Imádtam a jogot BGF-en is, a történelmet, viszont sosem ment a matek, ennek ellenére most is azt tanulom ugye az alapozó években a Corvinuson, tehát tkp. magam ellen dolgozok évek óta és egyszerűen arra kell rájönnöm, hogy ez sem vezet előrébb egy szaros Corvinusos diploma, főleg, hogy levelezőn csinálom. Utáltam ezt az országot 18 évesen, senki nem segített a döntésben, hogy hová is menjek továbbtanulni, ezért csináltam meg a BGF-et, hogy majd külföldön szállodában meggazdagszom valahogyan de most elmúlt a kalandvágy, hogy én bizony külföldön gazdagodjak meg, mert látom, hogy lehetetlen, ha nem mérnök, vagy informatikus az ember, az meg nem érdekel. Voltam cserediák németben, imádom a kultúrát is, de nem igazán tudom, hogy ott mivel lehetne boldogulni, annyira tanácstalan vagyok, most ez a jog amit szeretnék, sokkal közelebb érzem, mint bármi mást, de 23 évesen nekikezdeni... semmi hátszelem nincs, mondjuk semmilyen területen, sincs de ide különösen kell úgy hallottam. Angolom erős közép, az egyetlen kapaszkodóm. Vélemény esetleg mi lehet a baj velem?

2016. ápr. 20. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom 23 vagy nem 93. Hagyd ezt a tömény önsajnálatot és mások és a körülmények okolását és tegyél a saját boldogulásodért!


(Egy 32 éves egyetemista, mert van élet 18on túl is!!)

2016. ápr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia!:) En ugyan nem vagyok egyetemista, hanem egy átlagos középiskolai diák vagyok. Lehet hogy a véleményem mit sem ér, de azért elmondom. Hidd el nekem, hogy semmi sincs veszve, még csak 23 éves vagy, előtted majdnem az egész élet, és ha nem lész, bizony olyan területen fogsz dolgozni életed hátralévő részében amit utálsz. Ne foglalkozz senkivel, semmivel! Csak arra koncentrálj amit te szeretnél, és minél előbb tegyél érte! Valószínűleg én is jogra megyek a Pázmányra igazságügyi igazgatasira, mert a jogász szakra nem lesz pénzem:D Bar erre se nagyon, de megoldom majd. Én támogatlak az ötletedben(ha ez számít picit is). Sok sikert kívánok!:)
2016. ápr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hi,én 37 vagyok,egyszer 10 éve màr felvettek az ELTE jogra,de anyagi okok miatt halasztottam,azt hiszem jövőre újra nekikezdek az első évnek estin! 2 gyerek,munka mellett,(igaz az első diplomàm is egy 5 hós babàval kezdtem,bukàs nelkül csinàltam,4-5-ket kaptam!) Sőt még szakvizsgàt is tervezek,katonai ügyész szeretnék lenni! Szóval mihez is vagy öreg????
2016. ápr. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!