Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elkezdtem otthon tornázni, de...

Elkezdtem otthon tornázni, de siralmas a helyzet. Javulni fog?

Figyelt kérdés

Túlsúlyos vagyok, de szeretnék változtatni. Kezdetnek nagyon megterhelő még 10 felülés is, vagy 20 lábemelés, pedig nem vagyok még nagyon elhízva, de izmom az nulla... mit tegyek? Folytassam így, és idővel tudom majd növelni az ismétlések számát?

21/l


2016. márc. 8. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is a felülést felejtsd el!! Az helyett hasprés, ha megy.

Ha túlsúlyos vagyok, akkor mindenképp probálj odafigyelni a táplálkozásodra, mondhatnám hogy olvasd el a "Sárga kapszulást" de nem kezdem el lökni a szokásos mások szövegét.

2016. márc. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagyok helyett vagy*
2016. márc. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Megfogadom a tanácsot, bár a hasprés sokkal nehezebben ment, ott 5-6 hasprés után elengedem magam. :( Bár gondolom hatásosabb is ezért. :)
2016. márc. 8. 20:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Na, akkor majd én lököm a '' szokásos szöveget ''. Olvasd el a Sárga Kapszulát, ott le van írva minden. Btw, itt egy cikk a felülésről. [link]
2016. márc. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Neked biztos rossz, de valakin egy picit segítettél... Nekem kegyetlenül gyönge a hasizmom s csak olvasom, hogy sírnak, hogy kevés fekvőtámaszra képesek (nekem nem megy 1 se. 1 női is alig. plank, hogy erősödjön a core? 5 másodperc után összeesek)... Már majdnem azt hittem, én vagyok a legbénább ebben közel s távol.

De hasprésből megy 20. Lehet, hogy neked is, mi az, hogy elengeded magad?


Nagyon változó szinten tudunk lenni mi, emberek, amikor elkezdünk edzeni. Ez nem gond, a fő, hogy elkezdjük s ha nem rontunk el valamit átkozottul nagyon, fejlődni is fogunk ;) Folytasd, nyilván, de tényleg ne felüléssel.

Én lenyomom a 20 hasprésemet, utána nem tudok megint huszat, de valamiért a lábemelések még mennek (amikor fekszem a földön és különféle dolgokat csinálok, a legkeményebb, amikor mindkét láb nyújtva van picikét a talaj fölött, az nem megy sokáig, de érzem :D szeretem ezeket, mert ha nem bírom, az egyik lábamat felemelem vagy behajlítom, s lehet variálni). Nyomok olyan plankot is, amikor térdtől lefelé a talajon van a lábam, nekem az is nehéz, a sima túl reménytelen. Női fekvőtámasz s a fekvők még könnyebb formái (a fegyencedzésnél az elején falnál van, az még nekem is megy :D a lábemeléses fegyencedzés nem).

Még csak vagy 2 hónapja edzek, nem úgy tűnik, hogy bármit javultam volna, de nem adom fel.

Az önbizalmam (bár azzal sosem volt bajom) abból táplálkozik, hogy a többi gyakorlattal kevesebb bajom van és szépen emelem a súlyokat... De lehetetlen, hogy a hasam ne jöjjön föl egyáltalán, egy csomó súlyzós gyakorlatnak is köze van hozzá s ahogy írtam, edzek hasra is valamit...

2016. márc. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hú szuper volt olvasni a válaszod, köszönöm. :) Hát nekem a hasam nagyon siralmas... XD Sajnos szerintem tényleg nulla izom van benne, de majd akkor haspréselek keményen és nem adom fel, ahogy te sem. :D

Nálam a karizomgyakorlatok nagyon jól mennek, de a has és láb... no nem baj, ez is mutatja, nagyon itt volt az ideje az edzésnek. :)

2016. márc. 8. 20:49
 7/7 kovpet ***** válasza:

Az megvan ugye, hogy a hasizomgyakorlatok nincsenek hatással a hason lévő zsírra?

Kellene valami aerób mozgás is az erősítő gyakorlatok mellett. A legfontosabb viszont a helyes étrend. Anélkül nem lehet fogyni.

2016. márc. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!