Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középiskola után mentetek...

Középiskola után mentetek felsőoktatásba, vagy előbb OKJ-s képzés mellett döntöttetek? Esetleg teljesen másképpen?

Figyelt kérdés

Szeretnék informálódni, tapasztalatokat, intelmeket szerezni, hogy egy "kis hozzáértéssel" vágjak bele a témába.


Mivel harmadéves gimnazista vagyok, szakmám nem lesz. Az érettségi eredményemtől függ ugye, hova fognak felvenni. Biológiából fogok emelt szinten érettségizni (ez az, ami érdekel, még ha nem is a legszerencsésebb választás), szeretnék ezzel is továbbtanulni, viszont még nem tudtam eldönteni hol és mit. Benne van a pakliban, hogy nem érem el az elvárt pontszámot, így pedig akkor marad az önköltséges tanulás. Ezt szeretném saját magam finanszírozni, mintsem lehúzni a szülőket, mert hát ugye ott állok ebben az esetben szakma, és pénz nélkül.

Beszéltem is erről egy emberről, akit harmadévesként dobtak ki az egyetemről, mert nem tudta finanszírozni. Ő javasolta a két ingyenes OKJ képzés megszerzését előbb, mivel "az egyetem megvár". Elgondolkodtatott ezzel, van benne ráció. Mesélte, hogy emelt szintű OKJ-s képzést csinált, ami már felér(?) egy diplomával.

Szóval: érdemes-e elvégeznem OKJ-s képzést (tudom, annak is van ára), majd azon a területen megpróbálni elhelyezkedni, pénzt szerezni, és később abból menni esetleg egyetemre? A célom főként az, hogy először magamat tudjam fenntartani.

Viszont, az is szóba jön ilyenkor, hogy nem lesz mit félrerakni, és ebben az esetben pedig el is felejthetem az önköltséges egyetemet.


Ezért kérném a segítségeteket, ötleteiteket, stratégiáitokat! :)


2016. ápr. 23. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Én középiskolába jártam, utána rögtön OKJ-s képzésre mentem, folytatva a tanulmányaimat és rettenetesen megbántam. Utána hiába volt szakmám 3 évig nem találtam munkát, pedig több száz helyre jelentkeztem, rengeteg próbanapon voltam, nagyon szerettem volna dolgozni. Aztán döntöttem úgy, hogy akkor azt fogom tanulni, amit szeretnék, ha már munkát nem találtam, tehát 23 évesen kezdtem az egyetemet és rettenetes nagy hátrányban érzem magam a többiekhez képest. Akik gimiből egyből mentek akkor vették át az msc diplomájukat, amikor én csak beiratkoztam. Most itt vagyok 26 évesen, előttem egy mesterképzés és szeretnék egy másik bsc képzést is elkezdeni, bele se merek gondolni, hogy leszek vagy 30 mire végzek és se család, se munka (mert csak akkor jövök ki az egyetemről), semmi egzisztencia. Szóval nehéz, de persze itt az is benne van, hogy attól függ milyen OKJ-t csinálsz. Nekem az osztályfőnöm mondta, hogy milyen jó szakma, bárhova el tudunk helyezkedni, gyakorlatilag az osztályomból alig 1-2 ember talált munkát (ügyintéző titkár, tehát bármilyen irodai munkát el tudok látni). Én ha visszamehetnék akkor középsuli után rögtön egyetemre mennék és akkor már lehetne 4 diplomám, amivel még kezdeni is tudnék valamit.
2016. ápr. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem vesznek fel felsőoktatásba, nyilván OKJ
2016. aug. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy menj foszk-ra
2016. aug. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én foszk-ra mentem, az felsőoktatási képzés a főiskolán vagy egyetemen.

magasabb szintű képzés mint egy okj, de kisebb mint egy diploma...

vannak fizetős okj-k is, ami kb másfél évesek, de egy diploma akár 3 évedbe is telhet elvégezni...:)


én foszkra jártam, de nagyon megbántam azt a 2 évet a fősuliban...mert most nem találok melót sajnos..lehet hogy azért mert rossz szakra jelentkeztem..:S


de egy szó mint száz, mindennek vannak hátrányai is előnyei is :)

2016. nov. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!