Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemet válasszam?...

Melyik egyetemet válasszam? SE vagy DE?

Figyelt kérdés

A problémám az lenne, hogy nem tudok dönteni a két egyetem között, és félek, hogy rosszul fogok választani. Gyógytornász szakra adtam be, amikor először jutott eszembe, hogy ezen a szakon szeretnék tanulni, egyből a Semmelweis Egyetemre gondoltam, hiszen ez egy híres, jó színvonalú, fővárosi iskola, pezsgő élettel. Ugyanakkor majd' 200km-re van tőlem, mondhatni senkim nincs ott, az utazással és a kollégiummal, albérletbérléssel is problémák lennének, a pénzről nem is beszélve. A Debreceni Egyetem annyira nem vonz, mert a város kb 30 percre van, emiatt jól ismerem és nem hiszem, hogy bármi újjal szolgálhatna, unalmasnak tűnik. Viszont pont azért, mert közel van, nem kellene "elszakadnom' annyira a családomtól, mindenben tudnának segíteni és a barátaim is itt lennének, mert ők mind idejelentkeztek első helyen. Ti, hogy döntenétek a helyemben? Szerintetek melyik egyetem képzése a jobb, színvonalasabb? Előre is köszönöm a válaszokat :))

L



2016. ápr. 26. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Egyértelműen a közelebbit. Nem úgy választ az ember egyetemet, hogy milyen bulis a város! Hanem, hogy jó legyen az oktatás, de az a Debreceni Egyetemen is jó. Hatalmas előnye, hogy rengeteget tudsz (tudnak a szüleid) spórolni, gyakorlatilag ha jól értem otthon lakhatnál.

Számomra nem kérdés, hogy a Debrecenit választanám.

2016. ápr. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Hidd el, óriási segítség tud lenni egyetemen az is, hogy otthon vagy. Jó gondolom nem raknak mindent a szüleid alád, de ha legtöbbször van otthon kaja, és nem kell minden nap boltba járogatnod hogy legyen valamid, azzal rengeteg időt (és energiát) nyersz. Szóval mindenképpen azt javaslom én is, hogy a közelebbit válaszd.

Persze ha már saját lábra akarsz állni, és hívogat az élet, választhatod a messzebbit is, de az szerintem több hátránnyal jár.

2016. ápr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkét választ. Valóban több előnye van ilyen szempontból a közelebbi egyetemnek, és tényleg nem a bulik alapján kellene választanom. Őszintén, tartok a teljes függetlenségtől, szóval biztos vagyok benne, hogy nagyon nehezen állnám meg a helyem a fővárosban. De az oktatás tényleg van olyan jó, vagy akár jobb, mint a SE-n? Mert hallottam már nem egy, nagyon leminősítő véleményt a Debreceni Egyetemről, igaz nem erről a szakról.
2016. ápr. 26. 21:01
 4/9 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem 18-20 évesen inkább már pozitívum, ha kicsit elszakadsz a családodtól és önállóan megküzdesz hétköznapi problémákkal, mint pl. albérletkeresés, utazás, háztartásvezetés, önálló döntéshozás... Persze ha nem telik rá, akkor nem telik, de ha nem tudsz dönteni, akkor valószínűleg úgy látod, hogy ki tudnátok gazdálkodni bármelyik opciót.

Azt írod, hogy ha a DE-t választod, a szüleid mindenben tudnának segíteni. Mi mindenben? Van valami betegséged, ami miatt felnőttként segítségre fogsz szorulni a hétköznapokban?

2016. ápr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A mindent arra értettem, hogy ennivalót, esetleg autót tudnának biztosítani. Mindenképp kolis vagy albérletes lennék, szóval a családtól valamilyen szinten elszakadnék, ami tényleg nem baj már ennyi idősen. Kigazdálkodni, ki tudnánk Pestet is, csak ott hosszabb munkaidőben kellene dolgoznom, ha itt maradnék akkor tényleg csak azért állnék munkába, hogy a plusz dolgokat tudjam finanszírozni magamnak, és nem ételre, tusfürdőre, azaz mindennapi élethez kellő dolgokra költeném el a teljes fizetésem.
2016. ápr. 26. 22:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor a helyedben a DE-t választanám. Hiába jobb az oktatás máshol, ha nem lenne időd tanulni, mert dolgoznod kell. Ugyanígy hiába lenne több lehetőséged Pesten szórakozni, ha se pénzed, se időd rá.
2016. ápr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Annyira a pénz és a munka nem aggaszt, mert valahogyan csak megoldanám (családi segítséggel), hogy ne menjen a tanulás rovására, most leginkább az oktatás milyensége foglalkoztat. Mert hiába szerzek diplomát, ha tudást és gyakorlatot nem adnak mellé nem fogom megállni a helyem a munkámban. Egyébként köszönöm a válaszokat. :)
2016. ápr. 26. 22:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Én inkább SE mellett adnám a voksom! :)
2016. ápr. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet már nem annyira aktuális, de én a DE-t választanám!! Én pestről kerültem debrecenbe, mert a SOTE-ról lecsúsztam, de egyáltalán nem bántam meg! Az oktatás nagyon jó, szerintem az egyetemi élettel sincs gond, és ami a legfontosabb, hogy nagyon gyakorlatias az oktatás. 2. évtől kötelező nyári gyakorlat van, ami tudtommal pesten választható, illetve az utolsó félév is egybefüggő szakmai gyakorlat. Én nem bántam meg, hogy itt maradtam!! :)
2016. júl. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!