Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME VIK-esek! Van időtök az...

BME VIK-esek! Van időtök az egyetem mellett diákmunkát végezni?

Figyelt kérdés
Ha igen, hanyadik évben/évtől? Hány órát? Gimnazista vagyok, ide jelentkeztem, és érdekelne.

2016. máj. 1. 00:16
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Esélytelen. De ha ügyes vagy és időben végzel, akkor már negyedévtől részmunkaidőben vállalhatsz rendes munkát, normális pénzért.
2016. máj. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem attol is fugg, milyen eredmenyt szeretnel produkalni.


Ha eleg, hogy megvannak a vizsgaid, akkor szerintem siman lehet heti 8-12 orat dolgozni.


Ha nagyon jo jegyeket szeretnel, akkor viszont nincs mese, nem tudsz mellette meg dolgozni is. Legalabb is nalunk a koztarsasagi osztondijas csaj csak nyaranta dolgozik.


Pazmany jogi karara jarok.


23L

2016. máj. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nagyon jo jegyeket szeretnel"


Hidd el, a legtöbb ember örül ha sikerül egy-egy tárgya, szorgalmi időszakban nagyon sok időt bele kell ölni abba a félévenkénti 5-6 tárgyba, hogy egyáltalán legyen miből vizsgázni. (Nem is beszélve arról, hogy a BME-n nincs 2 hét tavaszi/őszi szünet, mint pázmány jogon)

2016. máj. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

#2 vagyok. Mar megbocsass, #3, de nem a farkamat jottem meregetni a tiedhez, csak kozoltem, hogy en mit tapasztalok. Tudom, hogy nagyon trendi azzal dicsekedni, hogy mas-mas karokon, egyetemeken mennyivel tobbet kell tanulni, de en nem sullyedek le erre az ovodas szintre. (Vagy inkabb alapbol a magyarokra jellemzo ez a hozzaallas? Ki tudja.)


Szerintem nagyban elhivatottsag kerdese, akarmilyen sulit nezunk is. A maradek kisebb szazalekot teszik ki azok a helyzetek, amikor a tanar bunko, rossz napja van, pont a rossz tetelt huzod vagy eppen mas tabszekekhez kepest irrealis az adott kovetelmeny stb.

2016. máj. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

#2-es, #4-es

Ne is haragudj, de #3-asnak teljesen igaza van, ráadásul a kérdez ő nem más karokat/szakokat kérdezte, hanem a BME-VIK-et, így én nem is "átlagolnám ki" a véleményem az egyes sulikra nézve..


Szval farokösszeméregetéstől függetlenül, a BME-VIK-en tényleg nem fogsz tudni "büntetlenül" diákmunkát vállalni, éppen ellenkezőleg, örülhetsz, ha rendszeres bejárás mellett is egyáltalán bent tudsz maradni, a szinte tuti csúszásról nem is beszélve..


A VIK-en már sok két kredites tárgyért is vért kell majd izzadnod már a kettesért is (persze van kivétel is), óriási munka megcsinálni, nem beszélve az ennél több kreditesekkel.. A 4-es, 5-ös jegy az erőfeszítést tekintve a kettestől már sokkal kisebb távolságra van, mint az 1-es..


Szval egyáltalán nem ajánlom a diákmunkát, főleg az első 2-3 évben nem.. Próbálj meg minél többet figyelni, tanulni és utána persze lehet fizetős home projected..


#2/#4-es, ezzel nem leszólni akartam a te szakodat, biztos te is rengeteg munkát, időt beleöltél a dologba, de tapasztalatom szerint a BME-VIK teljesen már, mint ahogy azt más intézmények tanulói elképzelik (tudom, mert én jártam más egyetemre is)... ha nem hiszed, kívánom, egyszer iratkozz be a VIK-re...

2016. máj. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Harmadéves vagyok a BME-n, villamosmérnök.


Az első pár félévben semmiképp sem ajánlom, mivel az elején az egyetem önmagában is elég nagy megterhelést fog jelenteni, és amennyiben nem tudod a kettőt összeegyeztetni, már a képzés elején óriási csúszásba lehet kerülni, ugyanis a tárgyak egymásra épülése nagy kötöttséget jelent, keresztfélév pedig nagyon kevés tárgyból van, első félévesekből pedig egyáltalán nincs, csak vizsgakurzus.


A későbbi félévekben már érdemes mérlegelni, mivel ha ügyes vagy, akár már szakmai jellegű munkát is tudsz vállalni (pl. programozás). Itt is megvan az esély a csúszásra, de itt már könnyebb kontrollálni, és könnyebb megoldani, hogy a későbbi félévekre se maradjon nagyon sok tárgy.

Valamennyire embere is válogatja, nekem pl. elég megterhelő volt eddig munka nélkül is, következő félévben szakdolgozat mellett fogok csak dolgozni.


A BME tipikusan az az egyetem, ahol félév közben van nagyon sok számonkérés, a vizsgaidőszak már úgymond "könnyebb", hiszen nálunk "csak" 4 vizsga van mintatanterv szerint egy félévben. Viszont főleg az első félévekben elég sok erőfeszítésbe kerül eljutni addig, hogy egyáltalán elmehessünk vizsgázni.

2016. máj. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Hát én megpróbáltam második félévben dolgozni, és szörnyű volt, csúszok is. Nem ajánlom...

(A Pázmányra járó illető véleménye szerintem ebben a kérdésben eléggé irreleváns :D )

2016. máj. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Infón vagyok másodéves. Én sem ajánlom az egyetem melletti munkát. Nem mondom, hogy lehetetlen, de az egyetem bőven kitölti az időt. Ismerek olyat, aki 3. félévtől dolgozik, és valahogy össze tudja egyeztetni. De ehhez bőven átlag feletti munkabírás, ügyes időbeosztás, és lényeglátás kell, hogy tudjad mikor van az, amikor muszáj belehúzni a tanulásba kicsit.


3. évtől már lehet, hogy belefér, az majd még kiderül. Most nyáron, már erősen gondolkozom, mert összejönne egy rendes szakmabeli munka is, nem csak valami diákmeló.. ami meg hasznos, tanulás szempontból is. De idáig nem tudtam volna csúszás nélkül tolni munka mellett, az biztos.

2016. máj. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

El ne hidd

Ez baromság.

Mondjuk én nem BME VIK-re járok, hanem a Gábor Dénesre, de szintén informatikai képzésre, de simán van időm mellette dolgozni.

2017. jún. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!