Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így sikerülne a felvételi a...

Így sikerülne a felvételi a gazdasági és menedzsment szakra?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, most lettem túl az érettségin, de még nem tudom az eredményeket. Ahogy elnéztem a megoldókulcsokat, matek 3 irodalom4 töri4 angol4. A 11. És 12.-es bizonyítványom szín 3-as kivéve 12.ben a matekot mert kettes volt. Most kihagyok egy évet és majd csak jövőre mennék továbbtanulni. Középszintű angol nyelvvizsgat most fogom csinálni.

Az lenne ezzel a kérdésem, hogy így hogy ilyen rossz volt a matekom, ennek ellenére felvennének? Nagyon köszönöm előre is a válaszokat! :)



2016. máj. 15. 02:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Újra kell érettségizned, két tárgyból is. Lehet egy nyelv és plusz töri vagy magyar, ha már a matekkal így állsz. Kb. 460 pont kellene, mert van egy államilag húzott határ, nem tudom pontosan mennyi, de a felvi. hu-n megtalálod.

Na már most ha újra érettségizel, akkor nagyon bele kell húzni, mert 90% felettinek kellene lennie, mindkettőtöknek, ahoz, hogy elérd a pontot. Tegyük fel mindkettő 91%,mondjuk az egyik emelt szintű akkor az is még csak 364+50 (az emeltért) =414 +28( nyelvvizsga) =442 még mindig kevés, így még egy nyelvvizsga kellene, vagy mindkét tárgyból, amiből újra érettségiznél,emelt szinten kellene és így elérni a min. 90%-ot.

Szóval nem feltétlenül a matekkal van itt a gond.

Hasonló az én helyzetemhez, csak én már 30 vagyok, én is jövőre szeretnék jelentkezni ugyanerre a szakra, egy töri 90%+ emelttel és egy angol 90%+ középpel +egy angol nyelvvizsgával +egy pénzügyi számviteli emelt szintű OKJ-s bizonyítvánnyal.

Ja, vagy mehetsz önköltségesre oda kevesebb pontot szoktak kérni.

Sok sikert kívánok neked!

2016. máj. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*mindkettőnek* akart lenni.
2016. máj. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miert akarsz matekos, kozgazdasz szakra menni amikor egy kozepszintu matek erettsegit sem tudsz megirni 90% fole? Szenvedni meg kibukni 2 felevben? Felvenni felvennenek persze (onkoltsegesre), de nem tudom miert lenne jo ott neked szenvedni mikor csinalhatnal valami olyat mar most amihez tobb affinitasod van, mert matekhoz egyertelmuen nincsen.
2016. máj. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Első kommentelő nagyon szépen köszönöm ezt a kimerítő választ! Lehetséges hogy önkoltséges formaban fogok menni.

Második kommentelő, igazad van teljes mértékben, de azt nem írtam le hogy amugy jó vagyok matekból mert van hozza eszem csak lusta voltam és az elmúlt két évben ugyvoltam vele hogy úgyse megyek fősulira inkabb hagytam az egészet. De hiszek benne, hogy ebben a kihagyott egy évben felhúzom magam önszorgalombol arra a szintre, ami kell oda, hogy ne legyen kínszenvedés. Biztos vannak olyan könyvek, melyek a fősulin tanultakhoz kapcsolodnak.

Amúgy, ha önköltséges formaban indulok, és jól tanulok , akkor áttudok menni, az államira, vagy így kell végigcsinálnom?

2016. máj. 15. 16:01
 5/6 anonim ***** válasza:

# 1 vagyok


Elméletileg át tudsz menni, de nagyon kevés rá az esély, mert onnan igyekeznek nem kiesni akik bekerültek, plusz ahoz nagyon, de nagyon jól kell tanulni.

Sok szerencsét és kitartást!

2016. máj. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. máj. 16. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!