Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Titeket nem tart vissza a...

Titeket nem tart vissza a röghöz kötés attól, hogy továbbtanuljatok (magyarországi) egyetemen?

Figyelt kérdés

Idén jelentkeztem egyetemre, és félek tőle, hogy nem fog annyit érni a diplomám*, hogy 10 évet itt dolgozzak M.o.-n általa. Ha egyáltalán lesz még munka itt 10 év múlva..

Mi lesz, ha ez miatt nem fogok tudni kimenni külföldre, és/vagy adósságot halmozok fel?

Mi lesz, ha ez miatt nem fogom majd tudni eltartani a családom?


* valószínűleg germanisztika.



2016. máj. 18. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Sokan gondolkodnak ilyen dolgokon,ahogyan én is.Nem Magyarországon élek,de olyan szakra megyek,ahol sokan mondták,hogy nem lehet vele elhelyezkedni(pontosan a tanítóképzőre).De érdekes,hogy másik szakokkal sem tudnék jobban elhelyezkedni.Külföldön kapnál munkát,de nem hiszem,hogy sokat érne a diploma.Amivel bebiztosíthatod a jövődet azok a kapcsolatok.
2016. máj. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben nem értem a kommentedet, hogy őszinte legyek, ne haragudj, lehet, hogy nekem van már túl este.

Nem élsz M.o.-n, de magyar egyetemre szeretnél menni, vagy ahol élsz, ott szintén van röghöz kötés (nem tudok arról, hogy lenne még egy ilyen hely, persze attól még lehet, hogy van.)?

Igazából, ahogy időközönként felmérem a magyar helyzeteket, három ágazatban lehet elhelyezkedni, és azok az IT, Informatika illetve a vendéglátás.

Ezek közül csak az informatikához szükséges a diploma, de abban sem minden esetben.

Ezért sem vagyok benne biztos, hogy megéri egyetemen tanulni - főleg így.

A kapcsolatépítéssel pedig szerencsére soha nem volt bajom, mivel baromi közvetlen ember vagyok.

( Köszönöm a válaszod! )

2016. máj. 18. 23:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Érthető,hogy nem érted.Bocsi,de nagyon kiborult vagyok,most vesztett a csapatom a döntőn,de ugye ennek semmi köze a kérdéshez,csak talán engem épített le egy kicsit.

Lényegében azt akartam mondani,hogy külföldön sem sokat ér a diploma.

2016. máj. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem, sajnálom. :C


A magyar diploma, vagy úgy alapjáraton egy diplon sem? :'D (bár utóbbi túlzás lenne, szerintem legalábbis :])

2016. máj. 19. 00:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Bár nemtudom ez vigasztalni fog-e, de én is, és még nagyon sok diák ismerősöm érez így, mert ez a valóság. Kiszámíthatatlanság mindenhol, és ez nem csak a röghöz kötés miatt (amivel én egyébként teljesen egyetértek, úgy hogy rám is vonatkozik).


Sajnos ez lett az eredménye annak, hogy boldog-boldogtalant belapátoltak a szülők a felsőoktatásba (persze az oktatás megszervezése miatt történhetett ez így).

2016. máj. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Valamilyen szinten vigasztal, mert néha nem tudom eldönteni, hogy pesszimista vagyok, vagy csak realista, és kicsit túlaggódok a jövőn. De már szinte előre látom, ahogy évekkel később mondják, hogy "akkor kellett volna gondolkodni". Gondolkodom, de mindegyik út végén látok akkora buktatókat, amelyek miatt kétséges, hogy el kellene e kezdenem a dolgot.


Én a röghözkötéssel nem értek egyet. Még az alap koncepcióval talán nem lenne baj, hogy ha már egyszer az állam fizeti a tanulásodat, akkor dolgozzál már itt. DE ha sokszor nem hogy a diplomához illő, hanem úgy alapjáraton szimpla munkát is nehezen talál az ember, akkor mi jogon hozhatnak egy ilyen törvényt?


Szerintem nem lenne baj, ha boldog-boldogtalan menne egyetemre - úgy, mint ahogy sok más országban is - hiszen ha valaki nem oda való, úgy is kiesik, vagy később úgy sem talál mégúgyse munkát az adott területen, ha mindenki motiváltabb, fejlődésre készebb, lelkesebb, mint ő.

2016. máj. 24. 14:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Bár nem szívlelem a mostani kormányt, azt be kell látni, hogy ők sem jövőbe látóak, épp ezért fogalmuk sincs arról, hogy mi lesz 10 év múlva. Egy egyetemistának a jelentkezéstől számítva a végzéséig átlagosan 4-5 év simán eltelik, ezalatt konkrétan bármi történhet.


A koncepció az, hogy te úgy döntöttél ezt akarod tanulni, az ingyenes oktatásért cserébe pedig vagy ledolgozod itthon, vagy ha külföldön vállalsz munkát akkor visszafizeted a tandíjat. Sajnos jelen gazdasági helyzetben ez teljesen logikus, én egyáltalán nem ellenzem, sőt. Így is halálra van szívatva az a pár millió ember aki valóban dolgozik az országban, mellette pedig évről évre több a nyugdíjas és minden fiatalt egyetemre tolnak, még aki nem való oda azt is, ez fenntarthatatlan.


És igenis baj, hogy boldog boldogtalan mehet. Gyakorlatilag értelmesebb magyar emberek dolgoznak kint külföldön egy érettségivel, mint a pénzes szülők leendő diplomás hülyegyerekei, akiknek az a legnagyobb nyomoruk, hogy megigyanak tibiatya kocsmájában egy sört.

2016. máj. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Persze, nekik csak az a fontos, hogy az ő havi x milliós bevételük meglegyen - mindegy, milyen áron.

( Persze azért volt 1-2 talán értelmesnek mondható döntésük is, de az ország helyzetének a feljavításához nem 1-2, hanem szinte csak értelmes, logikus, okos döntések kellenének, sok éven át. Na igen, ez elég kilátástalan így, sajnos... :'D )


De akkor amúgy pl. okj-re miért nem vonatkozik ez?

(Isten ments, hogy kitalálják ezt, de érted... rengeteg okj szintén államilag van finanszírozva.)


Persze, nem azt mondom, hogy mindenki menjen oda, hanem csak azt, hogy mindenkinek meg kellene hogy legyen a joga ahhoz, hogy oda menjen, ahova menni szeretne, és ha nem oda való, jó eséllyel úgyis kiesik. Persze a fizetős szakok esetében ez más kérdés, de szerintem a legtöbb gazdag szülő "hülye" gyereke fizetős szakra jár.


Ezt a kategóriát természetesen én sem kedvelem, de sajnos nem tudunk ezzel a szituációval mit kezdeni, hiszen erre főleg érvényes, hogy a pénz beszél...

2016. máj. 24. 15:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy már nem a képzési idő kétszeresét kell ledolgozni, hanem csak annyit, amennyit egyetemre jártál. Én úgy vagyok vele, hogy nulla tapasztalattal úgysem fognak kapkodni utánam a külföldi cégek, itthon dolgozgatok pár évet, hogy legyen tapasztalatom, és utána megyek külföldre. Szerintem ennyi még bőven belefér.
2016. máj. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!