Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Greenfox akadémiáról vélemény?...

Greenfox akadémiáról vélemény? (Junior programozó)

Figyelt kérdés

2016. máj. 20. 21:01
1 2 3
 11/21 anonim válasza:

"saját szájából hallottam, hogy egy car lehúzás az egész."

Oké, nade miért lehúzás? Nem tanították? (a videóban azt mondja, tanult sok újat, pedig előtte is volt köze a proghoz, akkor ott nem mondott igazat?), vagy nem lett utána munkája? Vagy..?

2017. márc. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Szerintem leginkább műszaki diplomásoknak átképzés. Ha valakinek van érzéke hozzá (csinálja hobbiként), de pl futószalagnál dolgozik, akkor érdemes lehet jelentkezni, hátha utófinanszírozással megoldható a dolog, és feljebb léphet vele a társadalmi ranglétrán, meg fizetésben is többet kaphat. Viszont akkor jobb talán a CodeCool-t csinálni, mert az pénzügyi garanciát ad, hogy találnak neked munkahelyet a képzés végével. Elvileg mindegyikbe nehéz bekerülni, de egy próbát megérhet. Azt érdemes leszögezni, hogy a tematikában felsorolt dolgok közül 1-1 nem fér bele tisztességesen 4 hónapba, nem hogy az összes. Szóval biztosan felszínes tudást ad csak. Viszont ha ez néhány cégnek elég, ahhoz, hogy felvegyen, az király. Ami még szemet szúrt, hogy annak idején, meg talán most is sok helyen az ilyen átképzések ingyenesek voltak. Esetleg annyi szokott lenni, hogy aláíratnak egy papírt, hogyha x időn belül otthagyod a céget, akkor kifizeted a képzés költségeit. Szóval ilyen szempontból röhejes, hogy ezért pénzt kérnek. De ezek szerint a mai világban már ezt is meg lehet tenni. Ez egy kicsit ilyen outsourcing. Kapnak valamennyi pénzt a cégektől és valamennyit a munkavállalóktól is, és ezek szerint sikerült megcélozniuk egy piaci rést.
2019. ápr. 30. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
Sztem utolsó nagyon nem vagy képben.. tudod mennyibe kerül ez a képzés... egy vagyon..
2019. ápr. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Már hogyne tudnám. A GreenFox-nál 1290k + ÁFA = 1638k a tanfolyam díja. Junior programozói állásra bruttó 340k-t írnak, az nettó 226k. Egy gyári munkás (az újságírók szerint) bruttó 200k körül keres, ami nettó 133k. Optimális esetben azonnal kezdhetsz egy cégnél, ami 133k x 4 = 532k plusz a kiesett idő miatt. A megtérülése az átképzésnek: (1638+532)/(226-133) = 23.3 hónap, ami cirka 2 év plusz az szabadidő és energia, amit ezen felül ráfordítasz, utána viszont havi 100k előnyben vagy, de 2 év tapasztalattal már lehet fizetés emelést kérni vagy céget váltani, hosszú távon meg persze még nagyobb a különbség.


Amit itt érdemes észrevenni, hogy a cégek megelőlegezik a bizalmat, mert egy ilyen tanfolyamról kikerülőnek a tudása messze nincs azon a szinten, mint egy BSc diplomásnak, viszont a hozzáállása és a tehetsége megvan. Ellenkező esetben nem veszik fel a tanfolyamra, vagy nem tudja elvégezni. Nyilván ezután még következik egy cégen belüli továbbképzés, hogy el tudják végezni egy junior programozó munkáját, aztán meg önszorgalomból lehet pótolni az alapokat, ha valaki valaha ki akar kerülni ebből a pozícióból.


Szerintem a tandíj is részben egy szűrő. Akinek diplomás állása volt mondjuk 5-10 évig, annak nem feltétlen okoz gondot kifizetni. A gyári munkás amiatt jutott eszembe csak, mert a prog.hu-n valaki nyitott egy ilyen fórum témát, hogy kint dolgozik gyári munkásként az angoloknál, és erre spórol, hogy itthon meg tudja csinálni a GreenFox-ot, és haza tudjon költözni úgy, hogy normális életszínvonalon itthon is meg tudjon élni. Igazából elsőre marhaságnak tűnt erre pénzt költeni, mert maga a tudás ingyen megszerezhető a netről, de így, hogy rászántam két napot, hogy átgondoljam, végülis van benne ráció. Ha netről tanulod, akkor sokkal magasabb szintre kell eljutni egy álláshoz, senki nem fogja a kezed, és nincs garanciád arra, hogy akár 5 év múlva képes leszel szakmát váltani. Itt meg 4 hónap alatt lezavarják az egészet, ha megvan hozzá a tehetséged és a hozzáállásod. Ha meg nincs, akkor kihullasz az előszűrőn, és egy filléredbe se került a sztori, ha ingyenes a jelentkezés. Aminek még értelmét látom ezzel kapcsolatban, hogy jelentkezik valaki, és amikor úgy döntenek, hogy felveszik, akkor visszamondja, és magától nekiáll megtanulni. Igy gyakorlatilag azonnal kiderül, hogy van e affinitása a dologhoz, feltéve ha kiadják az infot, hogy mi miatt nem lett felvéve a tanfolyamra.

2019. máj. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
A végét úgy értettem, hogyha átmegy a szűrőn valaki és felvennék, az egyértelműen pozitív, viszont ha nem megy át, akkor fontos lenne tudni, hogy miért. Lehetnek fals negatívok is, és kizárhatják azért, mert nem volt szimpatikus a HR-esnek, miközben meglenne a tehetsége és a motivációja a dologhoz. Ilyenkor még mindig válhat belőle programozó önszorgalomból is, ha a tehetség és a belső késztetés hiányzik, és pl csak több pénzt akar keresni, akkor szerintem esélytelen.
2019. máj. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:

"Szerintem a tandíj is részben egy szűrő."


Uhh elozo te aztan droidmentalitással rendelkezel. vagy esetleg a Greenfoxnak dolgozol?


Arrol aradoznak, mennyire jo szuroeljarasuk van , de megis kell a penz, mint szuro? Aha.


Azert kell a penz a Greenfoxnak, mert ok egy profitorientalt vallalat, nem a tanulo erdeket nezik, hanem a sajat es a partnercegeik erdeket, ezen alapulnak. Terjeszkednek kulfoldre, most ennek az arat a tanulok fizetik meg itthon, maguk vallottak be:


"A külföldi terjeszkedés már az alapításkor felmerült, ám csak akkor kezdtek neki, amikor az erős magyarországi pozíció már finanszírozni tudta a nyitást. Végül többe került és tovább tartott a külföldi iskola elindítása, mint gondolták – fejtette ki Bárdos Kristóf."


Nem tudom en mennyire orulnek, ha az altalam befizetett penzt az iskola nem az en oktatasom szinvonalanak novelesere hasznalna, hanem kulfoldi "portyazo hadjaratra" :) :)

2019. jún. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Uhh elozo te aztan droidmentalitással rendelkezel. vagy esetleg a Greenfoxnak dolgozol?"


Látom neked is megvan a vita kultúrád. Szánalmas. Egyébként nincs semmi közöm ezekhez a cégekhez, nem is vállalnék semmilyen tanári állást. Programozóként dolgozom, és érdekelt a téma, ennyi.


Azt hiszem elég világosan leírtam számokkal alátámasztva, hogy még egy mezei munkásnak is megéri hosszú távon pénzt beletenni, ha váltani akar és van affinitása a programozáshoz, mert úgy helyezik el cégnél junior programozóként, hogy messze nincs meg a tudása hozzá. Ugyanilyen pozícióba BSc-vel jutna csak be, ami jóval több idő, pénz és erőfeszítés. Ez nem zárja ki, hogy az iskola profitorientált legyen, mint bármelyik másik cég. A pénz azért viszonylag jó szűrő, mert akinek ez nem jelent "egy vagyont", az jó eséllyel egy diplomás állással szedte meg magát. Ahhoz, hogy akár egy BSc-t összehozz meg bizonyítanod kell, hogy képes vagy rengeteget tanulni rövid idő alatt, ami egy szakmunkásnak vagy egy sima érettségisnek már általában gondot okoz. A többségük legalábbis nem véletlenül nem tanul tovább. Ezen kívül jó eséllyel megy a matek is, ha műszaki, gazdasági diplomája van az illetőnek. Másik oldalról, ha valaki kicsengeti az összeget, az már jelzi, hogy komolyan is gondolja.


"Nem tudom en mennyire orulnek, ha az altalam befizetett penzt az iskola nem az en oktatasom szinvonalanak novelesere hasznalna, hanem kulfoldi "portyazo hadjaratra" "


Eléggé álomvilágban élsz, ha azt hiszed bármi beleszólásod van abba fogyasztóként, hogy egy cég mibe fekteti a pénzét. Ha nem üti meg a szintet, amit oktatnak, akkor a verseny úgyis kinyírja a céget, mert mindenki máshova megy.

2019. jún. 19. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

"Ha nem üti meg a szintet, amit oktatnak, akkor a verseny úgyis kinyírja a céget, mert mindenki máshova megy."


Kivétel, hogyha benne van a szerződésükben, hogy aki ott végzett, egy rossz szót sem szólhat a képzésről. Ugyanis a GreenFoxnak benne van.


Nekem az összes oldalon az arcomba dobja a Greenes hirdetéseket, látom a hozzászólásaikat "anonimen" a fórumokon, ahol dicsérik a dolgokat, számtalan közülük egy ember írása. Ez számomra a felháborító. És látom, hogy Gyikes jelenlétük is van.



Aki ért a programozáshoz, azt fogja mondani, hogy amit itt megkapsz, az semmi tudás, raádásul neked kell fizetni 1.3 milkát érte, nem képesek megmutatni a szerződést kerek perec.



Te pedig csak egy beépített Greenes parazita vagy.

2019. jún. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Szerintem te nem vagy százas, vagy funkcionális analfabéta vagy. Én is azt írtam, hogy nem kapsz csak alapokat itt. Igazi tudást a szakmában minimum BSc-vel tudsz szerezni, vagy sokszor annyi idő alatt autodidakta módon. Ugyanez igaz az összes többi ilyen cégre (Progmasters, Codecool, stb). Néhány hónap alatt nem lehet megtanulni ezt a szakmát. Ha valami extrém intenzíven csinálod, akkor is minimum 2 év. Azért érheti meg mégis ezekre a helyekre menni, mert tudás nélkül lehet junior állásokat megcsípni, aztán majd a cég folytatja a képzésedet, ahova felvettek, és ha kellően tehetséges és motivált vagy, akkor hosszú távon még lehet programozó belőled. Szerintem ez baromi nagy segítség, mert egyetem vagy fősuli nélkül egy 5 évet minimum elmolyolsz mire megütöd a junior szintet. Nekem is 13 évbe telt, mire gyerekkori hobbiból valami piacképes lett, de én mellette lediplomáztam valami totál másból.


Nem tudom, hogy bele lehet e írni ilyesmit egy szerződésbe, hogy nem szólhatsz egy rossz szót rájuk. Egy jogi fórumot lenne érdemes megkérdezni ezzel kapcsolatban, de van egy olyan érzésem, hogy az ilyesmi eleve érvénytelen. Titoktartási nyilatkozat, ami létezik, de az meg megint más.

2019. jún. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%

Ha valakit még érdekel:

[link]

2019. aug. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!