Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közepes tanulmányi átlaggal...

Közepes tanulmányi átlaggal nincs felsőoktatas?

Figyelt kérdés
Ismerős gyereke jövőre érettségizik,(közepes tanuló 3-4). Megnéztem a felvi pontkalkulatorat. Közepes érettségit irogattam be, nyelvvizsga nincs. Esélye nincs tovabbtanulni, mivel minimum (280) ponthatart sem éri el. Vélemény?
2016. máj. 22. 06:46
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Nem való mindenkinek az egyetem.
2016. máj. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Középsuliban én is ilyen tanuló voltam, de a jelentkezesnel a 80%os bioszt es a 60%os emelt eü alapismeretek érettségim szamitottak be es igy lett 332 pontom azt hiszem. Emellett van okj-m is, de azt nem lehet beszámítani, mert 52es. Es egyébként egész jol boldogulok. Soha nem volt még ilyen jó átlagom mint most. 2 tárgy van csak amivel szenvedek, de remélem hogy külön tanárral megoldódik az is.
2016. máj. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Egyetemek között is van nehezebb meg könnyebb.

Nyilván ne egy orvosit célozzon meg.

2016. máj. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Nem igazán értem, hogy közepes átlaggal miért célozza meg valaki a felsőoktatást. Oké, be lehet kerülni helyekre, van aki el is végzi, de így szép lassan az egyetemek "lényege" fog süllyesztőbe menni. 280 pontot aki nem ér el, az nem is való egyetemre, mert csak szenvedni fog. Vagy elvégez egy nyíregyházi szintű valamit, és csodálkozik majd, hogy nem ájul el tőle a munkaerőpiac.
2016. máj. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%

attól mert valaki 3-4 tanuló, még tehet ötös érettségiket. és van olyan pontszámítási mód, ahol a hozott jegyeket nem is nézik,csak az érettségit.

de nyilván ha 3-4es érettségiket tesz le valaki, akkor jogos,hogy nem veszik fel egyetemre. az érettségi amúgy sem annyira nehéz, olyan is meg tudja írni hármasra, aki egy szót sem tanult a 4 év alatt.

szóval nem kell mindenkinek egyetemre menni. sokkal nehezebb vizsgák vannak, mint az érettségi.szóval sejthető,hogy aki hármasokra érettségizik,az hanyast kap egy komolyabb vizsgán..

de ma már tényleg mindenki egyetemre akar menni. pedig csak a legtehetségesebbeknek kéne szerintem. régen legalábbis így volt.

a 280 pont még mindig lóf***sz szerintem.

2016. máj. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg senkinek nem árt, ha egyetemre megy. Ha szeretne és valami nagyon érdekli, akkor meg fogja tudni csinálni.

Két tárgyat kell kiválasztani és abból jó érettségit írni és kész.

Az sem mindegy, hogy azért 3-as, 4-es, mert lusta vagy betegre tanulja magát ezekért a jegyekért.

2016. máj. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!