Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol és mit tanuljak tovább?

Hol és mit tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Szakközépiskolában (gépészet) fogok végezni jövőre, de nem nekem való és szeretnék valami mást tanulni, 4-5ös tanuló vagyok, van középfokú nyelvvizsgám és jövőre emelt érettségit teszek angolból. Szerintetek mire lenne érdemes mennem főiskolai szakokat tekintve? A probléma velem, hogy inkább humán beállítottságú vagyok és nagyon nehezen megy a matek és a fizika (utóbbit gyűlölöm), felvi kalkulátorral számolgattam a pontjaimat és kb 400-430ra számítok, ami ahogy nézegettem nem elég egyetlen jó humán szakra sem. Mérnök nem akarok lenni, oda elég lenne a pontom, viszont érzem, hogy kibuknék hamar, nem nekem való. Az infón gondolkodom, de ott is rengeteg matek van és az is reál irányzat inkább. Teljesen kétségbe vagyok esve, mit tegyek?!

2016. máj. 24. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én infós vagyok, ha nem megy a matek és a fizika akkor felejtsd el inkább (és bár nem egyenlő a gépészettel, de hasonlóan reál beállítottság kell hozzá, tehát nagy eséllyel ez se fog bejönni).


430 pont azért nem olyan kevés, nézz körül jobban, biztos van valami humán szak amire be tudsz kerülni.

2016. máj. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Valami nyelvszak esetleg nem érdekel? (mondjuk az anglisztikát nem ajánlom, de az összes többi értékes, jó szak)
2016. máj. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyedül csak az angol megy és csak is azt tanultam eddig, nulla tudással nem hiszem, hogy lenne értelme akármilyen nyelv szaknak is :\
2016. máj. 24. 12:38
 4/11 anonim ***** válasza:
És az anglisztika miért nem jó?
2016. máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mert nagyon-nagyon sokan mennek rá, és alapjáraton nem ad semmi különlegeset, mert angolul nagyooooon sokan beszélnek.Germanisztika-némettel is e a probléma.

A többi nyelvszakad egy ritka/ritkább nyelvtudást, ami már önmagában piacképesebbé tesz téged. Sajnos az angol nyelvtudás nem plussz, hanem alapelvárás.

2016. máj. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor mit válasszak? Ahogy nézegettem, amik érdekelnének (gazdálkodás és menedzsment például), olyan ponthatárokkal vannak, hogy esélytelen nekem.
2016. máj. 24. 14:05
 7/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk a gazdmen pont nem humán szak...

Elég nehéz a matek ott is, nem is kevés, ami van. Persze, nem olyan mint egy fizika szak, de ott is szépen sz*patnak.

2016. máj. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Pszichologia erdekes?

Oda is 410-430 a pont, attol fugg, melyik egyetemen nezed.

Esetleg turizmus

2016. máj. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Erdekel?* Lett volna.
2016. máj. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pszichóra a minimum 435 idén..
2016. máj. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!