Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha beadtam egy átjelentkezési...

Ha beadtam egy átjelentkezési kérelmet másik egyetemre ugyanarra a szakra, attól még beiratkozhatok ugye az eredeti egyetemem következő évére?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit értelmetlen, szóval 1. éves vagyok, eddig annyit csináltam, hogy beadtam egy kérvényt másik egyetmere, de ugyanolyan szakra, hogy 2. évtől átvennének-e. De ha mégis maradni akarok, nem szűnik meg a jogviszony, ugye?

Beiratkozhatok az eredeti egyetem 2. évére is?


2016. máj. 27. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem szünteted meg, akkor nem szűnik meg a jogviszonyod.
2016. máj. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ez mennyire biztos? Mert most eléggé megijedtem, hogy a kérelem következménye, hogy nem maradhatok.
2016. máj. 27. 14:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Az átvétel arról szó, hogy vagy itt, vagy ott folytatod. Nem lehet párhuzamosan a kettőt. Azt csak felvételivel lehet megcsinálni, hogy 2 helyen van jogviszonyod.
2016. máj. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hogy a jogszabályi háttérrel is alátámasszam, amit írtam:

Nftv. 59. § (1)

"Megszűnik a hallgatói jogviszony,

a) ha a hallgatót másik felsőoktatási intézmény átvette, az átvétel napján,

[...]"

2016. máj. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

OMG.

Szerinted van esély arra, ha jövő héten bemegyek, hogy érvénytelenítsék a kérelmem? Kb úgy 2 hete adtam be

2016. máj. 27. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!