Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehetnek a felvételizők...

Hogy lehetnek a felvételizők ennyire tájékozatlanok alapdolgokban?

Figyelt kérdés
Még mindig rengeteg olyan kérdés van, amiből látszik, hogy az illetőnek fogalma sincs a pontszámításról, a határidőkről, a követelményekről, a besorolási sorrendről, a fellebbezési lehetőségekről stb. Nem tudom felfogni, hogy lehet az, hogy valaki jelentkezik valahová (bárhová), és ennyire nincs igénye rá, hogy tudja, hogyan érheti el, hogy legnagyobb esélye legyen arra, hogy felvételt nyerjen. Kb. fél órát kellett volna úgy fél éve rászánni a felvin - ha valakinek nagyon lassú a felfogása, max. egy estét. Tényleg nem ér meg ennyit, hogy képben legyen az ember?

2016. máj. 31. 19:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
9%

neked mi közöd hozzá?

Ha nem vagy ebben érintett akkor miért érdekel?

Ja hogy kibeszélni jó másokat?

Gáz vagy :)

2016. máj. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Annyi közöm van hozzá, hogy rendszeresen vannak itt ilyen kérdések, amiket legtöbbször türelmesen (és részletesen) meg is válaszolok, csak egyszerűen nem értem ezeket az embereket: hiszen ők is be akarnak jutni valahova, nem? Egy felvételiző elemi érdeke, hogy tudja, mivel lehet szerezni még +1 pontot, nem? :) No meg hogy ne azért csússzon egy évet, mert lekésett egy hónapokkal korábban meghirdetett határidőt:( Amúgy bocs, hogy felvetettem egy kérdést, ami foglalkoztat és ami most aktuális is - azt hittem, azért (is) járkálunk fel ide, hogy beszélgessünk:)
2016. máj. 31. 20:02
 3/24 anonim ***** válasza:
97%
Ezt a kérdést már én is sokszor feltettem magamnak. Valószínűleg azért, mert hülyék. Sajnos ez van:)
2016. máj. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
77%
Úgy lehetnek ennyire tájékozatlanok, hogy az iskolában sok helyen kb. semmiről nem kapnak normális tájékoztatást. Nem mondják el, hogy hol lehet utánanézni a dolgoknak. De a felvi.hu-n sincs fent minden infó, vagy van, amikor nem egyértelműek bizonyos dolgok. Szerintem még mindig jobb, ha valami itt megkérdezi (elvégre ezért van ez az oldal), mintha tájékozatlanul menne érettségizni.
2016. máj. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
* Még mindig jobb, ha valamit itt megkérdeznek, mintha tájékozatlanul mennének érettségizni.
2016. máj. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Persze, hogy jobb:) - Csak van, amikor már késő:(

(Amúgy soha nem teszek megjegyzést senkinek a kérdésére, csak időnként meglepődöm:))

2016. máj. 31. 20:16
 7/24 anonim ***** válasza:
50%

szerintem is durva. bár még fájdalmasabb, mikor az egyetemen az elsőévesek még mindig abban a hitben élnek, hogy majd osztályfőnök intéz helyettük mindent és ő fog utánuk járni tájékoztatni őket a dolgokról.


ÉRETTSÉGI, ezért ez a neve, felnőtt emberek nem tudják kezelni az elektronikus jelentkezést amin kb. már egy majom is elintézi a dolgát, nem tudnak utánanézni semminek.


valami nagyon el van ...-va az oktatással valóban, főleg ha ilyen életképtelenek végzik majd el a felsőoktatást.

2016. máj. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%

"Úgy lehetnek ennyire tájékozatlanok, hogy az iskolában sok helyen kb. semmiről nem kapnak normális tájékoztatást. Nem mondják el, hogy hol lehet utánanézni a dolgoknak. De a felvi.hu-n sincs fent minden infó, vagy van, amikor nem egyértelműek bizonyos dolgok. Szerintem még mindig jobb, ha valami itt megkérdezi (elvégre ezért van ez az oldal), mintha tájékozatlanul menne érettségizni."


1. Attól, hogy a suliban nem kapnak megfelelő felvilágosítást, attól egy 18 éves, majdnem felnőtt embernek lehetne annyi logikája, hogy a csodálatos internet segítségével MEGBÍZHATÓ forrásokból utánanéz a dolgoknak. Érdekes módon én felvételi előtt már azt is megtaláltam, hogy milyen tárgyaim lesznek majd az interneten, milyen gyakorlatokat kell majd megcsinálni, hogy működik a kreditrendszer stbstb.


2. Az itteni válaszadók fele legalább olyan sötét, mint a felvételizők. Vak vezet világtalant. És elég buta ember az, aki az itteni infókra alapozza a felvételijét.


Amúgy sajnos nagyon sok emberre (felnőttekre is) jellemző, hogy nem képesek megválogatni a forrásaikat. Képtelenek kritikus szemmel nézni a dolgokat, minden szart elhisznek, amit eléjük raknak.

2016. máj. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
24%

Mert ti aztán rohadt okosak vagytok. Én meg az ilyen arrogáns, nagyképű, mindent tudó okoskodóktól tudnék okádni.

Legyetek boldogok akkor azzal a marha nagy eszetekkel,de nem kell mást leszólni!

Ez egy kérdezz felelek oldal ahol az kérdez és azt, illetve annyiszor, amit és ahányszor akar. Ha én felteszem 20x ugyan azt a bugyuta kérdést nektek ahhoz sincs semmi közötök,max nem válaszoltok. Amúgy pedig,hatalmas nagy életetek lehet, ha egész nap képesek vagytok gyk előtt ülni és azt figyelgetni ki milyen kérdéseket tesz fel, és hányszor ! Fel kéne nőni és kinyitni a kis csipátokat a világ felé. Nem beszűkülni egy internetes portál világába. :)

2016. máj. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%

Én azt nem értem miért nem írják be itt a keresőbe a kérdésüket, szinte mindent százszor megválaszolták meg. Más ha valakinek egyedibb az esete és azért nem tudja, pl. matek alól felmentették és akkor hogy számoljon pontot, de hogy egész nap ezt olvasni:

- Szerintetek ez jó eredménynek számít?

- Ha most X pontom van az hány százalék? És szóbelivel hány százalék lesz max? - ez különös idegesít már, egy érettségiző nem tud százalékot számolni?!

- Hány pont lesz idén az XY ponthatára?

- Ti is retttttegtek a szóbelitől? Hogy tanuljak meg 80 tételt 2 nap alatt?......


Nálunk se mondtak el anno egy csomó dolgot de felvi-n sok infó fent van vagy itt elolvassák az első oldal kérdéseit a kategóriában és választ kapnak, merthogy ugyanazokat a kérdéseket teszik fel újra és újra. Jó hogy utána akar nézni a dolgoknak de akkor előbb tényleg nézzen is utána google, felvi, gyik és nem kapásból az "Új kérdés"re kell nyomni.

(Sajnos az is igaz hogy az elsőévesek mennyire nincsenek képben. És hogy folyton itt keresnek választ és nem TOn, szakképviselőnél, FBn minden egyetemnek van mindenféle csoportja stb. De ez más téma :)


Utolsó: Igen én rohadt okos vagyok, de ez mellékes :) Ha ők megkérdezhetik hússzor ugyanazt a baromságot akkor én meg eltölthetek egy délutánt gyikon anélkül hogy be lennék szűkülve a netre.

2016. máj. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!