Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A budapestiek tényleg ennyire...

A budapestiek tényleg ennyire tájékozatlanok?

Figyelt kérdés

Keresek valami utcát Pesten és jön le valaki pl. egy panelből megkérdezem tőle és fogalma sincs mikor később kiderül hogy kb. 2-3 utcával arrébb van a keresett utca és nem is kis utcáról van szó, de szinte mindig ez van...

Pestiek a közelbe lévő utcákat sose tudják hol van.



2015. márc. 16. 09:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az átlagot nem tudom. De tényleg, én is jártam úgy, hogy eltévedtem, megkérdeztem valakit, és fogalma sem volt. Aztán kiderült, hogy a 20 méterre lévő szomszéd utca az. :)
2015. márc. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%
szerintem mindenhol ez van.
2015. márc. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem tajekozatlansag. En sem ismerem az utcakat, nagyvarosban lakom.


A falusiak persze tudjak az osszes utcat a faluban, mert van mondjuk nehany tucat egy nagyvarosban meg tobb ezer utca van.

2015. márc. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
hát ilyenek ezek a pestiek... meg rohannak, mint a meszes
2015. márc. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a környéki utcákon nincs dolga az embernek, miért is ismerné?
2015. márc. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt vettem észre, hogy az ott tanuló nem pestiek sokkal jobban ismerik a várost. A másik ami idegesít, hogy ha megkérdezem, merre van, még akkor is bkv-t ajánlanak, ha egy utcányira kellene eljutni, így inkább térképezek.
2015. márc. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én Győrben lakok 15 éve egy helyen és fogalmam sincs mi a szomszéd utca neve :D
2015. márc. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Akármilyen hihetelen, Pest k**vanagy város és maerre nem jár az ember, gőze nincs milyen utca van. Pl. ha a kapun kilépve én balra indulnék, lövésem nem lenne, melyik a 2., 3. keresztutca, soha nincs ott dolgom. Attól mert valaki pesti, szerinted automatikusan gps-t ültetnek az agyába és keni-vágja a fél kerültet rögtön?
2015. márc. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én is volt, hogy a panelből kilépve nem tudtam útbaigazítani az illetőt, csakhogy én nem vagyok pesti, csak albérletben laktam ott egy ideig. Ilyen is előfordulhat.
2015. márc. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én kis helyen lakom, de én is csak pár utcanevet tudok. Mindenhova eltalálok, nem arról van szó, csak inkább az ott lakók által emlegetjük az utcákat (a Zsuzsiék utcája stb.) És akikkel Pesten találkozol, nem feltétlenül pestiek. Tőlem is kérdeznek dolgokat, hogy mi hol van, de én csak bejárok oda tanulni, fogalmam sincs hol van mondjuk a bank.
2015. márc. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!