Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 10. es diák vagyok, fakt...

10. es diák vagyok, fakt választás előtt állok. Semmi ötletem tovább tanulással kapcsolatban. Mit tegyek? (Lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.:)

Jövő héten kapjuk még a papírt,hogy faktor kell választanunk,illetve hogy miből szeretnénk emelt érettségit.

Sajnos semmi ötletem a jövőre nézve, és az iskolánkban semmi segítséget nem kapunk ezzel kapcsolatban.Egy-két szakma tetszett,de annak nincs jövője Magyarországon.

Így hogy válasszak faktot,tantárgyat ha nem tudom mire lesz szükségem?

Mit tegyek?

Előre köszönöm a válaszokat:)


(Egy kétségbeesett 10.es lány)



2016. jún. 4. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

gondold végig, hogy milyen tantárgyakat szeretsz és mi az amit semmiképp se akarsz még többet tanulni

nem kell eldöntened most, hogy pontosan mi is akarsz lenni, csak az irányt

pl. orvos, tanár, közgazdász, mérnök, jogász stb

2016. jún. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!:) Egy cipőben járunk, csak nekünk már múlt héten le kellett adni!

Nem tudom, nálatok ez hogy van, de nekem azt tanácsolták, hogy inkább vegyek fel több faktot (akár 3-4-et), és ha később sikerül orientálódnom valamilyen irányba, akkor leadhatom azt, amelyikre úgy érzem, nem lesz szükségem.

Vedd fel azt amiből jó vagy, ami érdekel, lehet többfélét is (pl. kémia-biosz mellé felvehetsz akár egy idegen nyelvet is, hogy több lehetőséged legyen)

És ne aggódj, én is nagyon kétségbe voltam esve, de rájöttem, hogy nem érdemes erre rástresszelni. Van egy végzős ismerősöm, aki orvosira akart menni, és február környékén döntötte el, hogy mégse akar az lenni. Szóval van még időd bőven!:)

Mélyülj el abban kicsit jobban, ami érdekel!


Ja, és az se tántorítson el, ha úgy gondolod, hogy egy adott szakmának nincs jövője itt, mert ha lelkes, szorgalmas és motivált vagy, akármilyen végzettséggel el tudsz majd helyezkedni, ne aggódj!:)

2016. jún. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.:)

Megnyugtattak,illetve segítséget nyújtanak:)

2016. jún. 4. 12:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán kötelező nálatok faktot felvenni? Mert ha nem, akkor hagyd a fenébe. Nem a fakultácó garantálja a sikeres felvételit. Emeltet meg pillanatnyilag (nem tudom, ez mikor változik) nem kötelező mindenhova tenni, és nem kell most eldönteni. De ha mindenáron akarsz, akkor a matekkal vagy törivel és egy nyelvvel biztos nem jársz rosszul, mert ezek valamelyike biztos, hogy beszámítható (kivéve az orvosira).
2016. jún. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem kötelező. De a tanár hangsúlyozta hogy nagyon nem árt.

Köszönöm a tippet :)

2016. jún. 4. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!