Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megérné újrafelvételiznem?

Megérné újrafelvételiznem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most érettségiztem, sokat készültem, de sajnos a nagy izgalom és a 3 kávé miatt amit megittam reggelente, sajnos sokat hibáztam..pedig már régen eldöntöttem hogy mit szeretnék. Gazdaságinformatikát jelöltem be a legelső helyre, valamit proginfót. Programozással szeretnék foglalkozni, ebben látom magam, már 11 évesen Facebook alkalmazásokat készítettem. Szóval igen, az eredmények nem lettek valami jók, matekból négyes lettem év végén, és a próbaérettségim is négyes lett, valamit ötös, de most nagyon ráparáztam és amit tudtam azt is elfelejtettem.

A lehetőségem az lenne, hogy jövőre, valószínűleg májusban ismétlőérettségit teszek (ha jól tudom így hívják) matekból, esetleg még infóból is, bár sajnos eléggé költséges..lehet infóból nem fogok, de abból 90% jó lenne minimum. Csak ez a 17.000ft/tárgy kicsit nyomaszt..ezek mellett még egy nyelvvizsgát is szeretnék hogy az is plusz pont legyen. A kérdésem az, hogy ezt megkockáztassam és éljek a dolgokkal, vagy végezzek el egy 2 éves OKJ-t, és utána jelentkezzek, vagy talán ne? Attól félek hogy 20-21-22 évesen már késő lenne elkezdeni az egyetemet...


Előre is köszönöm!


2016. jún. 4. 18:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemet jelölted? "Vidéken" minimum pontosak ezek a szaok, olyan kevés a jelentkező.
2016. jún. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Debrecen
2016. jún. 4. 19:02
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Simán bejutsz oda akkor, nem? Ha meg nem éred el a minimum pontot se, akkor nem biztos, hogy menne egy ilyen nehéz szak.
2016. jún. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Elolvastad az egész szöveget?
2016. jún. 4. 19:54
 5/17 anonim válasza:
A matek év végi 4-es nem vészes, osztálytársam tavaly szintén 4-es volt matekból az érettségije meg 70%-os lett és úgy alapjába véve mindenből átlagosan 4-es volt, nyelvvizsgája sem volt, emeltért járó többletpont sem, mégis felvették. A prog.infóra vagy a gazd.infóra nem kell ráparázni, Debrecenen sincsenek magas ponthatárok, és nem is igazán a bekerülés a nehéz, hanem a bent maradás. :)
2016. jún. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Igen, elolvastam, de azért a 280 pontot úgyis össze lehet hozni, ha "nem olyan jól sikerülnek"... Jó, hogy segíteni akarok és itt flegmázol. Én kérek elnézést.
2016. jún. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Fú, haver, ne haragudj, de nem vagy túl biztató. Sorra veszem miért. És nem, nem téged akarlak kritizálni, csak segíteni akarok, hogy jobban lásd a helyzetet.

Gondolom, már a szóbeliken is túl vagy, tudod az eredményeid. Hogy sikerültek? Mert azt nem mondtad, anélkül nem lehet segíteni. Itt a próbaérettségik SEMMIT nem mondanak.

Gazdinfó és programozás nagyon más, pedig közel se vagyok ezekhez a szakokhoz. Nagyon alacsonyak voltak a ponthatárok. NAGYON. Épphogy a minimumponthatár (280) felett, szóval ha amiatt aggódsz, hogy ez nincs meg, inkább azon kellene elgondolkodnod, hogy biztosan olyan erős szakra akarsz menni, mint a proginfó. Nagyon kemény ott a matek.

Ne azonnal az OKJ-hoz menekülj, hanem döntsd el, hogy mit szeretnél. Egyetemen tanulni, vagy OKJ-val szakmát szerezni. Én itt nem a 17 ezer forintok miatt paráznék, mert ha ér neked annyit az egyetemen a proginfó, akkor tanulsz, eljársz tanárhoz és újra érettségizel. OKJ után meg a többség hanyagolja az egyetemet.

Nyelvvizsga amúgy is kelleni fog, az alapszak elvégzéséhez. De ez korábban nem jutott eszedbe, hogy legyen többletpontod?

Nem késő huszonévesen elkezdeni, nagyon sokan mennek 5 éves középiskola után egyetemre. Zavarja őket, hogy van, akinél 2 évvel is idősebbek a szakon? Nem. Sőt, nekem 30 éves szaktársaim vannak.


Szóval. Nyugodj meg, gondold át normálisan, mert nagyon zaklatott lehetsz most. A legjobbakat.


20/L

2016. jún. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy, kedves előző!

Egyébként nem, még most fogok szóbelizni. :)

Tudom hogy milyen nehéz a programozás és a matek az infós egyetemi szakokon. Más szakra nem nagyon akarok menni, mivel 400 pont felett van minden, fizetni meg nem szeretnék félévente 200-400.000 forintot, meg nem is tudnék, meg egyáltalán később megérné-e? Na mindegy..ami még érdekelne az a formatervezés, grafikai dolgok, design tervezés stb. ilyen is van egyetemen, de nem tudom..félek belevágni. Zaklatott vagyok igen, sajnos..túlságosan is.

2016. jún. 4. 21:40
 9/17 anonim válasza:

Írtad, hogy már régóta érdekel a programozás. Mindenféleképpen azt válaszd, ami érdekel, mert ha szereted is amit csinálsz, az a legjobb. A programozás valóban nehéz, de nem megcsinálhatatlan. Sokat nem tudok róla mondani, mindössze 1 hónapig voltam proginfón, mert átjelentkeztem másik szakra, és így még a vizsgákig sem jutottam el. De másik két haverom, akivel mentem, még ott vannak, és sikeresen teljesítették az első két félévet, pedig egyikük nem volt a legjobb matekból. Mindössze tanulni kell rá, és ha tényleg szereted a programozást, és ebben akarsz elhelyezkedni, akkor lesz elég motivációd rá, hogy megcsináld.

Ne félj elkezdeni olyat, amit szeretsz, mert később nagyon meg fogod bánni!

Én 20 vagyok, és az átjelentkezés miatt megint a ponthatárok kihirdetésére várok, szóval sosem késő elkezdeni, de nekem is volt 30 éves szaktársam is. Az én hibámból tanulva annyit tudok mondani, hogy biztosan döntsd el, mit szeretnél, és ne a felvétel utáni első hónapban jöjj rá, hogy nem is ezt akartad.

2016. jún. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Akkor meg most ne ezen feszengj, hanem a szóbelikre tanulj. Még nem tudhatod biztosra az eredményeket betekintés után, szóbelivel szinte csak javítani lehet.

Engem is hatalmas meglepetés ért, miután kézhez kaptam az érettségi bizonyítványt nagyon rendesek voltak a tanárok, olyan tantárgyra is kaptam dicséretet amire nem gondoltam volna. :)

Hajrá, ezeket a hülye negatív gondolatokat meg szépen elhessegetni, még nem dőlt el semmi!

2016. jún. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!