Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 32 évesen pályát szeretnék...

Ha 32 évesen pályát szeretnék módosítani, annak van még értelme? Nem késő már?

Figyelt kérdés

Jelenleg tervezőgrafikusként dolgozom egy cégnél, eredeti végzettségem rajz-vizuális kommunikáció szakos tanár.

Mindig is pszichológus szerettem volna lenni, de valahogy mindig lebeszéltem magam róla, mert már késeinek gondoltam. Elvégeztem egy művészetterapeuta képzést is, ahol szintén pszichológiát kellett tanulni, és rájöttem, ez érdekel igazán.


Grafikusként jó vagyok, de olyan jó sose leszek, hogy önálló legyek, alkalmazottként meg nem akarok tengődni egész életemben. Annyira meg nem érdekel, hogy még erre tanuljak rá, nem köt le. A pszichológia tudom, jól menne, illik hozzám mindenki csodálkozik, hogy nem az lettem.


Levelezőn, miközben babát is tervezünk, tehát főként gyesen lennék közben, érdemes lenne elvégeznem? Így kb 37-38 évesen végeznék, de az is eszembe jutott, hogy végülis a tanári végzettségem, a művészetterapeuta végzettségem jól illik hozzá.


Szívesebben foglalkoznék emberekkel, mint egy gép előtt ülni egy életen át. A tanári munka ilyen szempontból jó, viszont ott meg anyagilag nem lehet túlzottan önállósodni, magánpraxis kb lehetetlen.



#egyetem #tanulás #levelező #pszichológia #harmincas #32 évesen egyetem #idősebb hallgató
2016. jún. 8. 10:50
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Mint már mondtam, művészetterapeuta diplomám már van, tisztában vagyok azzal, hogy pszichoterapeutaként, magánpraxisban lesz akár 15 is, mire oda jutok.


De már igazából döntöttem, a legtöbben munka mellett végzik ez a különböző plusz képzéseket, nem? Munka mellett, illetve gyes alatt szeretném megtanulni ezt a szakmát, és nem hiszem, hogy azzal, hogy kb 38-40 évesen leszek pályakezdő, olyan nagy hátrányban lennék, hiszen hitelesebb leszek sok szempontből mint és 22 éves.


Iskolapszicológia, gyermekpszichológia is érdekel, melynél szerintem a tanári diplomámat jól tudnál kamatoztatni, a művészetterapeuta diplomámat is úgy gondolom.


Nem a klinikai része vonz a legjobban a magánpraxisban sem, hanem a párterápia, családterápia, serdülők terápiája, de jelenleg mindenre nyitott vagyok. a 3 éves plusz képzést hogy pszichoterapeuta legyek, már rég belekalkuláltam, de aki 20 évesen kerül be az egyetemre, és nem 30, az talán nem munka, elhelyezkedés után csinálja szintén meg?

2016. jún. 9. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!