Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A magyar emelt érettségi...

A magyar emelt érettségi tényleg nagyon brutál? Tanáraim szerint öngyilkosság.

Figyelt kérdés

2016. jún. 10. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a magyartanár beszélte le az embereket róla.:) Inkább a töriből csinálj emeltet, az nekem viszonylag kevés készüléssel lett 77%, komoly készüléssel simán lehet szerintem 90, és sokkal kevésbé szubjektív.
2016. jún. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted a magyart és tényleg nagyon tájékozott vagy az irodalom világában is, sokat olvasol, jól tudsz fogalmazni, akkor nincs gond. De ha csak a pontok miatt csinálnád, akkor inkább töri vagy esetleg filozófia. Nekem ez a kettő volt.
2016. jún. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

én idén érettségiztem emelt magyarból, és, szerintem, nem igaz, hogy olyan nehéz... Engem is lebeszéltek a tanárok, az írásbelim 85% lett :)

A műveltségi teszt nehéz, viszont korrekt, és lehet rá készülni, a szövegalkotás pedig idén még könnyebb volt, mint közép szinten, alig vontak le 2-3 pontot a 60ból XD


A követelmény emelt magyaron is ugyanannyi, mint emelt törin: a 4 tankönyv, ennél nem kell több. :)

2016. jún. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Igen, a tanárok általában lebeszélnek, mert az összes emelt közül tényleg ez a legnehezebb (nálam ezzel érveltek :D).

Én is idén tettem emeltet magyarból, és abszolút jó döntés volt!

Ha jó vagy magyarból, tudsz magadtól elemezni, érdekel az irodalom és sok ragad rád az órán, a nyelvtannal szemben pedig nem vagy elutasító, meg lehet próbálni.


(Én nem szerettem a nyelvtant, voltak homályfoltok a tananyagban, de a kitartó készülés közben nagyon megszerettem. Persze ebben nagy része volt a tanáromnak is.)

2016. jún. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igazából sem a kötelező, sem a reáltantárgyakból nem szeretnék, nem is érdekelnek. Maradt tehát a magyar. Igazából azt szeretem, a felvételi is jól sikerült annak idején, meg jól is megy, csak eléggé megijesztettek. A nyelvtant én is utálom :) Egyébként a komm-média szak érdekel, és kell hozzá valamilyen emelt érettségi
2016. jún. 14. 14:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Oda az idegen nyelv(Legfeljebb egy.),a magyar, a matek, és a töri is felvételi tárgy, ezek közül kell kettő, amiből ténylegesen az érettségi pontot számolják, az egyiknek emelt szinten.)Lehet még társadalomismeret is, bár nem tudom, hogy abból van-e emelt szint, és ki vizsgázik belőle.) Én személy szerint a törit választanám emelt szinten, a másik három (középszintű) közül meg legyen legalább egy kiemelkedő, és legyen egy nyelvvizsgád is, ha egy mód van rá.:)
2016. jún. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyet értek a előzővel: pontot legkönnyebben és legbiztosabban emelt nyelv érettségivel és nyelvvizsgával lehet szerezni, pl. így:


-emelt angol + közép magyar + német felsőfokú nyelvvizsga


-emelt német + közép magyar + angol felsőfok

2016. jún. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, ha két nyelvből is tényleg jó, akkor ezek is jó variációk lehetnek. De ha csak egy nyelvből jó, akkor töri(t javaslom én személy szerint a magyar helyett, persze nem muszáj rám, vagy a tanárokra hallgatni, vannak, akiknek a rossz híre ellenére is bejön a magyar emelt) emelt+angol/német közép(érettségi pontnak)+nyelvvizsga(28, vagy 40 pont, ha közép, vagy felső), vagy töri(t javaslom...)emelt+a nyelvből IS emelt.(Így a százalék valószínűleg kevesebb lesz, többletpont viszont 50 lesz,a 28, vagy 40 helyett így összesen a maximum többletpont lesz.)
2016. jún. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én csukott szemmel, lábbal írtam meg... nem olyan nehéz.. bár elég sz*r lett. de lesz*rom.
2016. jún. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én teljes értetlenséggel állok ezzel a hozzáállással kapcsolatban. Én is emelteztem magyarból, én is megkaptam százszor, hogy nem vagyok normális, el fogom cseszni, az nem lehet jó, aztán 90% lett... Mindenki azzal jön, hogy milyen szubjektív... A szövegalkotás, esetleg, de le van írva, hogy minden jó meglátást el kell fogadni. Tehát ha egy elemzésben csak olyat állítasz, amiket értelmes érvekkel támasztasz alá, és nem egy szempontod van, hanem jó sok, akkor nem pontozhatnak le... Vagy ha lepontoznak, ugyan olyan jogosan és eséllyel fellebbezhetsz, mint egy töri- vagy matekérettségin...


Lehet rá készülni, hatékonyan, minden részére. Én a legjobban a középiskolában a magyart szerettem, és szívesen tanultam rá, faktra sem jártam, bár volt egy jó tanárom, aki támogatott, és akitől kérdezhettem. A magam részéről speciel biztos vagyok benne, hogy mondjuk töriből nem tudtam volna ilyen eredményt elérni, mert a töri szó hallatán négy évi tömény szívás és egy, a diákokat folyamatosan megalázó, hiteltelen tanár jutott az eszembe. (Azóta ezen túlléptem, nyilván a töri amúgy király dolog.) Szóval szerintem nem lehet ilyet mondani, hogy melyik érettségi a nehezebb. Teljesen személyfüggő.

2016. aug. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!