Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az Orvos Akarok Lenni nevű...

Az Orvos Akarok Lenni nevű érettségi előkészítőről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm mondta, hogy ők indítanak biológiából és kémiából emelt szintű érettségi előkészítőket. Jelenleg mindkét tárgyból a 0 környékén állok. Szerintetek lehetséges lenne velük felkészülni az érettségire úgy, hogy 80% körüli eredményem legyen?

2016. jún. 12. 15:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%
Ja még egy :D Legjobb vizsgázók onnan kerültek ki? :D Hát hogy? Van valami oldal, ami közli az összes vizsgázó nevét, kik milyen eredményt értek el és hogy készültek? Mert az eléggé a titoktartási jogok megszegése lenne, ugyebár.. :D Emberek!!!!! Ne legyetek már buták :D Hát marketing az egész ami itt a kommentek között van :D
2017. aug. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
15%
Most őszintén??? Ki nem szaarja le az OALt meg az összes szánalmas felvételi előkészítőt. Emelt szintű bioszról meg kémiáról van szó és nem rakétatudományról. Te is szánalmas vagy, meg az OAL is, meg a összes nyerészkedő magántanár is. Aki orvosira akar menni az magától is elsajátítja a felvételi ismereteit, aki meg erre nem képes az menjen ápolónak vagy beteghordónak.
2017. aug. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

És még valami: vannak jó magántanárok meg vannak rosszak, sokszor a százmillió titulussal, meg végzettséggel rendelkező professzorasszony tanít a legszaarabbul.


Az OAL is egy intézmény ahol vannak jó oktatók meg rosszak. Amikor én előadásukon voltam az facca volt, de magánoktatást, és főleg netes oktatást sosem igényeltem ettől a cégtől, mert szerintem a kurzusok csak arra kellenek, hogy terelgessenek a helyes irányba, megválaszolják az égető kérdéseket.


De nekem sosem kellett egy nagytudású magántanár aki a számba rágja a dolgokat. Akkor én mi a faccért küzdök meg??? Nem én fedezem fel magamtól az új ismereteket hanem "belém táplálják". Ebben semmi izgalom nincs, persze lehet, jó felvételit írni, de kit érdekel, ha nincs mögötte tényleges megértés. Ennyi.

Aki hisz a magántanárok meg a tanfolyamok mindenhatóságában az egy szánalmas kis senki, akiből sosem lesz igazi szakember csak max egy kis felsz*pó csicska, doktori végzettséggel.

2017. aug. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Hüm. Nem értek veled egyet utolsó. Ennyi erővel első osztályba se járjon senki, hanem mindenki tanuljon meg magától olvasni meg számolni. Vagy tv t is csak az nézzen, aki összetudja magának szerelni a televíziót. Nagyon egyszemszőgből nézed a felkészülés kérdését, de lehet azért mert neked jó tanárod volt és így könnyűnek tünt, de nem mindenki ilyen szerencsés, sőt nagyon nem! Szerintem egy jó tanár el tudja magyarázni a dolgokat, de az hogy megérted-e az már rajtad is múlik, ez egyén függő! Általában ha 10/9 gyerek érti egy nem, akkor valószínüleg nem a tanárral van a baj, de természetesen mindent meg KELL tennie, hogy az az egy tanuló is megértse! Nem mindenkinek kell magántanár, ez tény és való, de vannak olyan iskolák, sajnos egyre több, ahol a természettudományos oktatás szinten aluli, és nem gondolom azt hogy magától kellene mindent megtanulnia egy gyereknek. Persze, a szájába se kell rágni, de a megfelelő alapokat szerintem azért mégis csak bele kell táplálni a tanulóba, így tud később akár saját maga is felfedezni ismereteket. Az előtted lévő kommentelő konkrétumot írt, illetve a kérdésre válaszolt, te viszont általánosítassz, már ha ezt annak nevezhetjük. Érdekes, hogy azt mondod, hogy fel kellene tudni egyedül is készülni emelt szintre! Tehát azon az orvos akarok lenni előadáson nem mondták el, hogy az emelt kémia/fizika/biosz vagy bármely emelt érettsegi elég nehéz mostanában!! Vagy el akárták veletek hitetni, hogy gyere jó lesz könnyű lesz, fizess be, vagy tényleg nincsnek tisztában az emelt szinttel! Nem tudom, hogy te emelteztél-e, de én kevés olyan embert ismerek, aki segítség nélkül (gondolok itt iskolai órára, magántanárra, felkészítőre) 80-90% körüli eredményeket ért volna el, ami azért valljuk be őszintén, az elmúlt évek ponthatárait nézve eléggé szükséges! Tehát még egyszer, nem azt mondom, hogy nem lehetséges egyedül készülni, de ez úgy gondolom, hogy nagyon kevés embernek sikerülhet! Az meg hogy így lenézed azt, aki esetleg segítséggel készült fel, egyenesen felháborít! Nem egy olyan orvos ismerősöm van, aki magántanárral készült, és nagyon jó szakemberek lettek, meg tudják oldani a problémákat, hiába az érettségi felkészülésben segítettek nekik!

Végezetül a saját véleményem:

Annak idején én is jártam magántanárhoz, biológiából, kémiából és matekból. Szükségem volt rá, mert nem jöttem rá az összefüggésekre, de miután megmutatták, hogyan kell megoldani, már feltudtam ismerni a problémát a feladatokban és meg tudtam oldani!! Tehát nem rágták a számba, egyszerűen csak a gondolkodásomat fejlesztették, megtalálták a problémák okát, és így tovább tudtam lendülni fejlődni tudtam. Tehát szerintem igen is jó hogy vannak magántanárok! Jelzem nyelvekből nem volt szükségem tanárra, mert azt nagyon jól oktatták a sulinkban. A magántanároknak köszönhetően matematikából középszinten 95%, kémiából emelt szinten 89%, biológiából emelt szinten 91% ot értem el!

Felvételi előkészíőre nem jártam, mert rengeteg rossz véleményt hallottam róluk, illetve nekem nagyon kötött volt az, hogy tanterv volt, tehát egy meghatározott idő volt mindenre, ez alatt vagy megértette az adott létszámú csoport vagy nem! Illetve az sem tetszett még, hogy a csoport miatt, nem lehetett volna rugalmas időbeosztással haladni, tehát, ha nekem egy adott héten nem lett volna jó, akkor lemaradtam volna. Remélem tudtam segíteni a kérdezőnek!

Egy másodéves orvosis :)

2017. aug. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
45%
Én nem tudom ti hova jártatok, de az Orvos Akarok Lenni-nél nem volt csoportos oktatás, sőt annó még gimisek sem nagyon voltak. Az Orvos Akarok Lenni ugyanaz volt, mint egy magántanár, volt egy oktatód, aki csakis veled foglalkozott heti 5 órában, a tanterv pedig személyre szabott volt, az adott modulok között simán lehetett válogatni. Szerintem itt a Semmelweis előkészítőjéről van szó, mert Orvos Akarok Lenni-nél ilyen nem volt.
2017. aug. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok :) én nem az orvos akarok lenniről írtam, hanem általánosságban a tapasztalatot! De most megnéztem őket, mostmár tartanak csoportos órákat is! Ha jól látom pár éve működik még csak. Nem tudok róluk véleményt mondani, mert nem jártam hozzájuk, illetve csoporttársaim sem. Csak a honlapjukon feltett információkról tudom elmondani a véleményem. Én sokallom a heti akár 20-47 órát, ez szerintem rengeteg.. Illetve nem tudom, hogy kik az oktatók de nem hiszem hogy tanárok, vagy orvosisok mert azért nekik eleg kötött évközben a hetük, és így magamból kiindulva nekem napi szinten a sok tanulni való mellett nem lenne 4 órám, de az ötöd éveseknek sincs több. De rá kell kérdezni, referenciát kérni! Vannak kisebb óraszámok is, azok szerintem reálisabbak! Egyébként ha a kérdező olvassa ezt, esetleg már ő is tud választ adni, és akkor egy friss vélemeny lehet itt a gyakorisoknak! :)
2017. aug. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

Én tavaly voltam képzésen, akkor csak orvostanhallgatók tanítottak, méghozzá elég sokan voltak. Azt tudom, hogy volt néhány orvos és mentős is az oktatók között, de ők azt hiszem az egyetemistákat tanították nem minket. Nekem heti 5 órám volt és már az is éppen elég volt.

Egyszer megkérdeztem az egyik orvostanhallgatót, hogy mégis, hogy van ideje az egyetem mellett oktatóként dolgozni és azt mondta, hogy a beosztásukat valami számítógépes program csinálja, ami a lehető leghatékonyabban osztja be az idejüket.


Nekem tetszett a képzés, bár nem leszek orvos, félúton jöttem rá, hogy sokkal jobban érdekel a gyógyszerészet.

2017. aug. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!