Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes természettudományos...

Érdemes természettudományos szakot választani az egyetemen? Fizika? Matematika?

Figyelt kérdés
22 éves könyvelő vagyok, tavaly diplomáztam számvitel szakon, szeretem a munkám, de úgy érzem, több van bennem ennél. Mindig érdekelt a matek és a fizika, de nem mertem ezekre a szakokra jelentkezni, mert nem tudtam, milyenek az elhelyezkedési lehetőségek diploma után. Most viszont, hogy van egy biztos állás mögöttem, szeretnék belevágni, de nem akarom, hogy idő (és esetleg pénz-)pazarlás legyen egy természettudományos alapszak.
2016. jún. 14. 00:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Manapság érdemes, ha műszaki területen helyezkednél el.

100 éve még kb. csak kutató lehettél volna, manapság az iparban is el lehet helyezkedni vele, komoly helyeken. De csak ha tényleg érdekel és ha kitartó vagy. A matematika és a fizika szak nem könnyű. Irdatlan mennyiségű bizonyítás. Szerintem az lehet a legnehezebb benne.

Ezeket úgy mondom, hogy magam mérnök informatika szakon tanulok, de tudom, hogy mi van programtervező informatikus (régi nevén programtervező matematikus)szakon: ott sem kevés, de konkrétan matek vagy fizika szakon még több, még fontosabb az elméletre való fogékonyság. Van ismerősöm, aki prágában tanult fizikát, jelenleg villamosmérnök MSc-t csinál a BME-n, illetve egyik mérnök infós "kollégám" készül alkalmazott matematika alapszakra. Ha érdekelnek részletek, közvetíthetek köztetek, de biztosan akadnak itt is a válaszolók között :)

Sok sikert! :)

2016. jún. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Baluba ***** válasza:
Matematikus BsC elég jól cseng az álláspiacon, amennyire egyetemistaként fel tudom mérni. Ha konkrét kérdesed van a képzésről, írj privátot.
2016. jún. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!