Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogászok, jogot tanulók! (? )...

Jogászok, jogot tanulók! (? ) Lent kisebb regény. :D

Figyelt kérdés

Habár még van időm az érettségiig, sokat gondolkozom a továbbtanuláson, és a jogi pálya is felmerült.Konkrétan a bűnügyi szakjogászra gondoltam, persze tudom hogy ehhez tovább kell képezni magam.

A kérdés az lenne, hogy mennyire nehéz jogász szak?Mennyire lehet vele elhelyezkedni (külföldön is)?

Az bizonytalanít el nagyon, hogy nem gimiben tanulok, hanem szakközépiskolában vendéglátást, de nem szeretem.Most évvégén 4,1-es átlagom lett úgy, hogy alig tanultam valamit, csak órán figyeltem.De sokan mondták már, hogy ha tanulnék lehetnék 5-ös is.

Várok tényleg mindenféle infót, tanácsot, mert totál bizonytalan vagyok ezzel kapcsolatban.

Köszönöm, hogy elolvastad!



2016. jún. 18. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Elég kemény, államira nehéz is bejutni, de nem lehetetlen. Maga a szak nagyon időigényes. Sok dolgot kell megtaulni, de főleg átlátni, megérteni nehéz.

Pontosnak kell lenni.


Ha "el tudod adni magad", jó vagy a szakmában, akkor mindig lesz jó munkád. JÓ jogászokra van szükség, aktatologatóból van már elég.


Küldföld egy érdekes kérdés. Angolszász országokban szinte semmit sem ér a diplomád, Európa többi részében azért igen. Pl. Németországban elismerik a diplomádat, ha elvégzel egy egy éves "átképzést". Unokatstvérem éppen ezt csinálja.


Nagyon fontos a nyelvtudás! Angol, német, francia a legértekesebb nyelvek a szakmában, szóval ha van lehetőséged, akkor ezeket tanuld.

2016. jún. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és hasznos választ!:) A nyelv nem lenne gond, szerencsére a nyelvérzékem jó.Viszont 460 pont valóban nagyon sok.Sok sikert az unokatestvérednek!
2016. jún. 18. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!