Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pontszámításban lenne kérdésem?

Pontszámításban lenne kérdésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén érettségiztem és kérdésem lenne a pontszámításban. Emelt szintű érettségit tettem németből és magyarból, viszont a pontot a német emeltből és a (közép szintű) angolból szeretném vinni és a magyart a pluszpontok miatt tettem le,eddig úgy tudtam, hogy ez lehetséges így. Viszont kiszámoltam a felvi-n ,hogy mennyi pontom van és duplázással a magyar és német eredményt nézte, a magyar emeltből a pluszpontot csak akkor számolta hogyha abból viszem az eredményt is. Nem tudom,hogy a felvi kalkulátor rossz vagy ez tényleg így megy??

A magyar nem sikerült olyan jól,mint az angol és eredetileg is úgy terveztem,hogy az angolból viszem az eredményt.

Tudnátok segíteni, hogy ez hogy megy? Mert eddig máshogy tudtam, és a jelentkezés előtt direkt megkérdeztem a sulititikárnőtől, hogy számolják-e a pluszpontot az emelt érettségiből ,ha nem abból viszem a eredményt és azt mondta, hogy igen (meg is néztük a neten). De akkor most hogy van?

Remélem érthető ahogy leírtam,nem túl zavaros. Kérlek segítsetek. Előre is köszönöm!



2016. jún. 19. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó a felvi kalkulátor.

Ezt benéztétek. De amúgy világosan le van írva a felvi-n is, hogy így van.

2016. jún. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos rossz információt kaptatok. Csak akkor számítják be az emeltért a plusz pontot, ha azt viszed tovább.
2016. jún. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A felvi kalkulátora tökéletesen működik. Csak az az emelt számít be, amelyiket viszed.
2016. jún. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt az emeltért járó pluszpontot csak akkor számolják, ha azt viszed, másrészt pedig, én úgy tudom, hogy 2 nyelvet alapból nem is lehet továbbvinni.

Minden szaknál szerepelnek a követelmények és az van általában írva, hogy (példa) magyar nyelv és irodalom v. matek v. egy idegen nyelv,..stb.

Tehát abból is csak egyet számítanak be, esélyed nem lett volna angolt is és németet is vinni.

2016. jún. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 van olyan szak, ahol lehet két nyelvet is vinni, pl skandinavisztika.
2016. jún. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tanulmányi pontokba az utolsó két év jegyei alapján és az érettségi bizonyítványban szereplő százalékok alapján számítják be a pontokat. Ami tanúsítványon van az a tanulmányi pontokba nem számítható be. Viszont az érettségi felvételi pontokba a legkedvezőbb számításalapján számítják be a két érettségi felvételi tárgy pontjait, mindent figyelembe véve.
2016. jún. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szuper :/

És köszönöm a válaszokat!

2016. jún. 20. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!