Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi esélyem van még pszicho...

Mennyi esélyem van még pszichológiára bekerülni?

Figyelt kérdés

430 pontom van, és megjelöltem a károlit(arról már letettem), pázmányt(arról is nagyjából), és a DE-t. Tudom, hogy a központi ponthatár 435, de volt már rá példa hogy lejjebb vitték a központit, mert nem lett volna elég ember a szakon. Na mivel a DE-en tavaly 422 volt, irreálisnak tartom, hogy ennyivel felemeljék és ráadásul 80 ember kerülhet be idén. Van esélyem oda bekerülni?

A másik kérdésem az lenne, hogyha a 4. helyre felvesznek, ami nem pszicho, és ott elkezdem a tanulmányaim, aztán októberben mikor a kp-i határokat újra kihirdetik, és esetleg a pszichot lejjebb viszik, mikor jelentkezhetek újra? Vagy esetleg ha valamiből javító érettségit szeretnék, arra csak májusban lesz lehetőségem? És lehet úgy újra jelentkezni, hogy közben mindvégig másik szakra járok?

Bocsi a sok kérdésért, elég zaklatott napjaim vannak, mivel több éves álmom látszik összetörni.



2016. jún. 19. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem még van esélyed bekerülni a DE-re. Valóban irreálisan sokat emelnének idén, ha 430 felé menne. Ne add fel! Pécsi Tudományegyetemre nem jelentkeztél? Ott sem volt tavaly magas (420).
2016. jún. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos oda nem, mert az orszag masik felen van es az igy eleg korulmenyes lenne. :(
2016. jún. 19. 14:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Debreceni majdnem biztos h meglesz, nem hinném, hogy ennyit emelnének. Itt nézd meg, hogy hányan jelentkeztek és hányat vettek fel mennyi ponttal több évre visszamenőleg :)

[link]


Hát én úgy tudom, h ha felvesznek egy szakra, akkor javitóérettségizni ősszel is tudsz, februárban tudsz újrafelvételezni (közben végzed a másik szakod). aztán ha felvesznek a pszichológiára, akkor abbahagyhatod az előző szakod, vagy végezhetsz kettőt párhumazamosna. De ez esetben az államilagtámogatott féléveid duplán fogynak

2016. jún. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Úristen, teljesen egy cipőben járok veled. Nekem előreláthatólag 431 pontom lesz (még töriből nem szóbeliztem, csak a magyar-angol emelten vagyok túl, azok alapján számolgattam, ez az eredmény is csak max pontos töri szóbelivel jöhet össze)

Én Debrecenbe akarok menni, azt jelöltem első helyre, mert imádom azt az egyetemet. Statisztikailag van rá esély, hogy bekerüljünk, de nagyon kevés eséllyel. Hajrá nekünk :D

2016. jún. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Hajrá a 3.kommentelőnek is:)) meglesz az!

Még az lenne a kérdésem, hogy a Pázmányt meghagyjam első helyre nem? A Károlit hátra teszem már:)

2016. jún. 21. 19:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha inkább a Pázmányra mennél, hagyd első helyen! Hátha lesz esélyed oda :)
2016. jún. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! Végül hova vettek fel?
2017. szept. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!