Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom mi legyek ha "nagy...

Norika996 kérdése:

Nem tudom mi legyek ha "nagy leszek"?

Figyelt kérdés

sziasztok! Igaz már az éven betöltöm a 20.-dik életévemet, de még mindig nem tudom hogy mi szeretnék lenni.

Van egy fordász szakmám, de nem nagyon szeretem, meg nem is nagyon tudnék benne elhelyezkedni, plusz rengeteg pénzbe fájna, ha mégis belevágnék.(vállalkozói kiváltása, hely bérlése, vendégkör kialakítása stb.) De még ígyse érné meg, főleg nem másnál szalonban..

Van egy év éretségim, és az éven kezdem az utolsót. Lehet estin fogom letenni, és ugy gondolom hogy teszek le mellé egy középfokú angol vizsgát.

De utána nem tudom hogyan tovább.

Szakmák közül a cukrász, a bolti eladó, pincér,kozmetikus, körmös érdekel, mert ezekre van, meg lesz is mindig kereslet. Tudom fizetés szempontjából ezek sem híresek. Melyikbe lenne érdemes kezdenem?

Vagy esetleg tudtok olyat mondani, amit megéri letenni, és kereslet is van rá?

Ilyen Jogász, ügyvéd, orvos, nem szeretnék lenni, mert nagyon távol áll tőlem, és nem is szeretném, plusz az ilyen pénz beleölős szakmák is kilőve, mivel nem vagyunk gazdagok.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2016. jún. 20. 14:08
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Mi az, hogy van egy év érettségid? Ezt nem tudom értelmezni.

2. Minden ügyvéd jogász, de nem minden jogász ügyvéd.

3. Szakács szakma nem érdekel? Ezzel lehet érvényesülni külföldön is. Meg a pincérrel is. Szerintem ezeket próbád meg, pluszban tanulj mellé NÉMETÜL és akkor tárt karokkal fognak külföldön várni.

2016. jún. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!