Miért olyan népszerű az elméleti fizika szakirány a fizika szakokon?
Szerintem, mivel nehezebb szakirány ezért jobb munkalehetőséget is jelent, de egyáltalán nem ez vezérli őket.
Én is jobb szeretem megpróbálni előbb a nehezebbet, ha meg nem jön be, még mindig léphetek vissza egyet.
Hat nehezebbnek nehezebb, (bar relativ, en az elmeleti fizikat nem neheznek, hanem unalmasnak tartom) de nem tudom mennyire ad gyakorlatban hasznalhato tudast. Talan a szemleletet fel lehet hasznalni, de mar a kozgaz teruleten sem kellenek igazan fizikusok miota van rendes gazdasagi matematikus kepzes, meg maguk a matekos keozesek is jobban ramennek pl a sztochasztikara.
Mindenesetre en azt latom h tobbseg azert tanul elmeleti fizikusnak, mert az meno, meg ezt lattak a Big Bang Theoryban, de kozben meg esejuk sincs ezzel foglalkozni ugy hogy penzt is kapjanak erte.
Mindesetre is varom majd a tovabbi meglatasokat :)
Már miért lenne unalmas? D=
Az meg már más kérdés, hogy egy sorozat miatt ki, hogy választ munkát, tanulási szakirányt. Remélem meth főzés nem lesz divat a Breaking Bad után.
Már eleve sokan mennek fizikára olyan szándékkal hogy elméletisek szeretnének lenni. Hogy sorozat vagy látomás hatására vagy bármi, az teljesen lényegtelen szerintem.
Az hogy pl 3- s körül vannak nem biztos hogy bárkit is eltántorít ettől a szándékától.
Sokan úgy érkeznek hogy bizonytalanok és közülük is bőven akad olyan, aki veled ellentétben lát szépséget az elméleti fizikában, (kisfizesként mondom) ez nem baj szerintem, emberenként különbözhetünk ebben.
Ha a legtöbben azt vennék figyelembe hogy mi az amit elkapkod a munkaerőpiac, akkor nem vagyok benne biztos hogy pl bárki is menne itthon csillagásznak, de látod, az fontosabb hogy mi érdekli az embert.
Meg ezen kívül is van egy rakat olyan ember akinek már konkrét elképzelése van arról hogy a fizikán belül merre menjen, ez igen gyakran olyan területet jelent amin a valóságban mondjuk egy- egy egyetemen silányak/ nem létezőek a kísérleti/ alkalmazott képzések, kutatások emberi és eszközbeli feltételei. Ekkor jön az gyakran, hogy amennyiben van rá lehetőség és valaki kitart a terület mellett, elméletire adja a fejét.
Az sem teljesen lényegtelen hogy az illető a képzésének melyik szintjén tolja az elméletis szakirányt. Pl.: BSc/MSc- s ként végigtolni elméleti orientációval az nem feltétlen hülyeség akkor sem ha később alkalmazottabb akarsz lenni. Úgymond fizikus mércével haladó fizika megértéséhez sokszor elég "beteg" matek kell. Persze mind a matek, mind az emlfiz része elsajátítható egyébként is. Nem tudom hogy jól értelek- e, de az "infós vonalon" ha valaki matematikai modellekkel akar vizsgálódni/ szimulálni akkor pláne nem ártalmas ha valakinek van egy kis elmélet a vérében.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!