Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú angol szóbeli...

Felsőfokú angol szóbeli nyelvvizsgát hol éri meg csinálni? Melyik a "legkönnyebb"?

Figyelt kérdés

Februárban voltam ECL felsőfokú angol írásbelin, az sikerült elsőre, és most szeretnék minél hamarabb szóbelire menni. Mivel több osztálytársamnak sokadik nekifutásra sem sikerült ez a fajta vizsga szóbeli része, ezért kezdek elbizonytalanodni, főleg állítólag a hallgatás rész nagyon nehéz.

Mik a tapasztalataitok? Nem azt mondom, hogy nincs meg a tudásom egy becsületes felsőfokhoz, de érettségi előtt, most, amikor nagyon fontosak a pontok, szeretnék szinte biztos lenni benne, hogy sikerül a vizsga.

Szerintetek melyik a "legkönnyebb", ti hol csináltátok?

Illetve lehet a két vizsgarészt más-más vizsgahelyen teljesíteni? Ezt a két bizonyítványt össze kell majd vonatnom később valahol, vagy pl. diplománál is elfogadják majd ha külön bizonyítványom van a két sikeres vizsgarészről?



2016. márc. 4. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen egyénfüggő, kinek mi a könnyebb. A nyelvvizsgaközpontok sokszor osztanak meg mintafeladatsort. Nem akkor kapnád a legmegbizhatóbb választ, ha magad néznéd meg őket?
2016. márc. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valószínűleg de, viszont a honlapokon sajnos (az én tapasztalatom szerint) sokkal könnyebb mintafeladatsorok vannak fent, mint amilyen az éles vizsga. Ezért érdekelnének főként személyes tapasztalatok.:)
2016. márc. 4. 21:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Dexam nagyon könnyű (szerintem)
2016. márc. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is könnyebb "mintát" tesznek ki, mint ami valójában előfordul élesben.

Nekem csak középfokúm van, később akarok felsőkokút, de mindenképpen nemzetközileg elismertet (CAE). Amúgy nagy a választék, ráadásul szóbelin nincs is olyan nagy eltérés a vizsgák között, mint mondjuk az írásbeli részénél.

Az, hogy "legkönnyebb", teljesen egyénfüggő, ha esetleg kéttannyelvűbe jársz, az origónak könnyűnek kéne lennie, ha nem, hát sajna akkor is mindenki az origót tartja a legkönnyebbnek (szerintem nem az).

Még azt gondold meg, hogy a szituációt hogy szeretnéd jobban: vizsgáztatóval vagy egy másik diákkal (ez alapján szűkítheted a kört).

Sok sikert!

Még annyit, hogy könnyű vizsga nincs, az egésznek az a titka, hogy jól begyakorold.

2016. márc. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia

Én középfokú ECL vizsgára készülök és csináptam felsőfokú magnóhallgatásos feladatot és egyáltalán nem volt nehéz

2016. márc. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
Ha meg szerintetek könnyebbet tesznek, akkor meg a könnyűek közül leg a legkönnyebbnek tűnőt megtalálni. Nem értem, más egyéni és szubjektív véleménye mitől megbízhatóbb ennél.
2016. márc. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az origo szóbeliről én is hallottam, hogy nem vészes, bár mi nem kéttannyelvűsök vagyunk, hanem csak sima angol tagozat, de így is aki arra ment, annak elsőre meglett, azon nagyon gondolkodom.

Köszi a válaszokat!

2016. márc. 5. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!