Nagyon érdekel engem az edzés, egészséges életmód, a finess világa. Jártas ebben valaki?

Figyelt kérdés

Valaki aki esetleg jártasabb ebben a témában, tudna nekem mondani olyan egyetemeket/fősulikat, ahol lehetőségem lenne ebbe az irányba elindulni? Bár igazság szerint a kérdés így nem pontos ugyanis először magamban kéne tisztázni, hogy mit is szeretnék pontosan. Tehát a kérdésem inkább az lenne, hogy milyen lehetőségek vannak az edzés világában és mit kell ezekhez kitanulni? Persze tudom lehet az ember személyi edző, fitness instruktor, dietetikus stb. Abban biztos vagyok hogy ebben az irányzatban szeretnék elindulni és dolgozni majd a későbbiekben, mert az edzés és a másoknak való segítségnyújtás az "életem". Saját ismeretségi körömben nagyon sok embernek segítettem már és nagyon sokan fordulnak hozzám tanácsért, akár edzés ügyben akár táplálkozási tanácsokért és tulajdonképpen így jöttem rá, hogy ez az amivel én foglalkozni szeretnék a későbbiekben és tényleg kíváncsi lennék a véleményeitekre illetve tanácsaitokra. A válaszokat előre is köszönöm.

17L



2016. jún. 27. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem akarsz inkább politikus lenni? Jól tudsz bullshitelni. :D


Ami egyetemi szintet illeti, ezek a szakok a megfelelőek:

Orvos: Az EÜ hierarchia csúcsán van, bármit lehet vele kezdeni, és a megfelelő tudást is megkapod, és azt, hogy a jövőbeni tanulmányokat megértsd.


Dietetikus, ezt te is írtad.


Testnevelő, Ezdő: ez a szak neve, a TE-n is van.


Tesitanár.


Rekreációszervezés és egészségfejlesztés


A felvi.hu -n kereshetsz még párat.


Akár kettőt is végezhetsz párhuzamosan, az egyik az edzés, mozgás részét oktatja, a másik az étkezést.

Szerintem az étkezés része nehezebb, ahhoz jobban kell érteni, míg az edzés, mozgás része magadtól megtanulható. Gondolom vannak olyan szakok, amelyek mind a kettőt felölelik.

Nézd meg ezen szakok leírását a felvi.hu -n keresd ki az egyetemeket, és nézd meg a tanrendjüket.

2016. jún. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem bírom, amikor valaki annyira nem tiszteli az ilyen jellegű szakmákat és azok felelősségét, hogy gimis tudásra alapozva egészségügyi állapotot komolyan befolyásoló tanácsokat osztogat másoknak. Első körben állj le a tanácsosztással, tanulj és tiszteld a tudást, mert felelőtlenség, amit eddig tettél!
2016. jún. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az elsonek nagyon szepen koszonom az ertelmes valaszt!:)

Kedves masodik! Nekem azt tanitottak, hogy legyek tisztelettel embertarsaim fele es hallgassam meg oket, ami szamomra hasznos jegyezzem meg, az epito jellegu kritikakbol tanuljak a tobbit meg termeszetesen ne vegyem fel. En tiszteletben tartom a velemenyedet, de nem ertek vele egyet. Gyulolom es rettento modon minositi az embert az eloitelet. Neharagudj, de te honnan tudod hogy a levegobe beszelek e vagy ervekkel, tenyekkel es legfokeppen hattertudassal alatamasztva segitek. A mai vilagban szamtalan lehetosege van az onallo tanulasnak. Mintmar mondtam engem ez erdekel es ami az embert erdekli azzal foglalkozik, okosodik a temaban (erre pedig rengeteg lehetoseg van) Nem en kezdtem el osztani az eszt, latjak az eletmodomat,eletstilusomat es ez osztonozte oket arra hogy tanacsokat kerjenek. Termeszetesen 17eves fejjel nem tudhatok mindent ezt pedig szepen felvalllom es ha olyan van elmondom nekik is, hogy bocsi de ebben nem vagyok biztos hulyeseget meg nem akarok mondani! Egy szo mint szaz, nem gimis tudasra alapozva adok egeszsegugyi tanacsokat es abszolut de nem felelotlenseg a cselekedetem!

2016. jún. 28. 08:38
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

A személyi edző meg a "fitness instruktor" felejtős, mivel már minden 2. ember aki egy hónapnál tovább jár a terembe, az első dolga a facebookon felcsapni személyi edzőnek. Szvsz ez elég gagyi trend, az ország butábbik fele már testépítő vagy személyi edző.


Hogy kitűnj a majmok közül valami komoly pályát válassz, ami nem egyenlő azzal, hogy mindenkinek összehánysz egy edzéstervet meg étrendet, mert utánaolvasással ezt bárki megcsinálja magának egy nap alatt.


A komoly tudás alatt évek alatt megszerezhető igazi szaktudást értek, pl. ha elmennél gyógytornásznak, orvosnak, stb. Esetleg gyógymasszőrnek.

2016. jún. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

17 évesen nyilván marha nagy tanácsokat osztogathat, gondolom egy-két gyakorlat illetve kivitelezése, meg mond egy diétát... nem kell itt felfújni a dolgokat.


Egy ismerősöm önmagát képezte, és le tudott fogyni és izmosodni egész jól, azért ez nem egy agysebészet.

Egy gyógymasszőr nem hiszem, hogy birtokában lesz olyan tudásnak, amivel edzéssel, táplálkozással tud megfelelő tanácsot adni.


A gyógytornász már esetleg.


A legtöbbet amúgyis az orvosok tudják, ők tudják megmondani pontosan, hogy milyen mozgás hogyan hat a szervezetre, és tudják, látják, hogy egy gyakorlat kivitelezése mennyire hátrányos.


De senki sem fog végigszopni egy 6 éves orvosit azért, hogy edző legyen. Szerintem a fent felsorolt szakok közül is bőven megtanítanak erre.

2016. jún. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!