Melyik orvosi egyetemet válasszam?

Figyelt kérdés

2016. júl. 1. 22:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Amelyik tetszik. Mind egyforma.
2016. júl. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Szegedet vagy Budapestet.
2016. júl. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Amelyik legközelebb van a lakóhelyedhez.
2016. júl. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Szeged vagy Semmelweis.
2016. júl. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem is Semmelweis.
2016. júl. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Amelyik a legközelebb van hozzád! Épp elég bajod lesz anélkül is, hogy hazajárnál az ország másik végébe.

És nem, a sote nem a világ közepe. A gyakorlati oktatása pocsék, az első két évben meg simán megvan az 50% bukási arány a vizsgákon. Csak erről nekem sem mesélt senki. Ettől függetlenül nekem pest van közel, tehát valószínűleg ide jöttem volna egyébként is, de mindegyik orvosi egyetemen ugyanazt oktatják, csak máson van a hangsúly. Bármelyiket választod, nem jársz rosszul.

2016. júl. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan mitől lenne pocsék a SOTE gyakorlati oktatása?:-) Az, hogy rendesen szűrik a hallgatókat, az tény, tőlünk is sokan kibuktak, de a helyzet az, hogy egyre sem emlékszem, akinél ne lett volna indokolt.
2016. júl. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én most megyek az orvosira, pár tippet tudok adni:

1 - Ne nézd, hogy melyik egyetem, a végén úgyis mindegyiken szopni fogunk.

2 - A lakóhelyedhez és a barátaidhoz lévő legközelebbit válaszd, ahogy előbb leírták, lesz elég bajod az utazáson kívül is.

3 - Próbálj meg OBJEKTÍVAN érdeklődni, tehát ha vannak károgók, akik leszólják Szegedet, de vannak olyanok is, akik a SOTE-t, nem kell elhinni, csak olvasd el és próbálj mérlegelni. Tájékozódj a karokról, hogy mennek a vizsgák, a diákélet, etc.

Én így választottam Szegedet.

2016. júl. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges mosolyogva feltenni a kérdést, amire te is tudod a választ, kedves 2-vel előttem szóló. Beteget alig látnak a hallgatók, a tanár se tudja, hogy mit kéne pontosan számon kérnie, egész nap utazol és vársz a tanárra, mert azt se tudja, hogy órát kéne tartania és gyakorlati oktatás kb nincs is, a nagy része elméleti. Nyugodtan lehet azt mondani, hogy nincs igazam, nem érdekel, de legalább a kérdező lát egy ilyen véleményt is. És nem buknak ki a hallgatók, itt hagyják és szakot váltanak, vagy elmennek vidékre, esetleg külföldre. Kibukni legalább 3 év, addig senki nem küld sehova. Közel az évfolyam fele csúszik, de folytatja, mert orvos akar lenni. Én sem hagynám itt, de rózsaszín köd és misztikum övezi a sotét, nagy álmokkal indul neki mindenki, de jó ha tudják a leendő hallgatók, hogy ez az egyetem nem jobb annyival, mint ahogy ez lejöhet ilyen-olyan fórumokról. Jó-jó, de nem kiemelkedő. Orvosokat képeznek mindenhol.

Még mindig az a véleményem, hogy ha pest van neked közel, gyere ide, de egyébként felesleges.

2016. júl. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Azt megkérdehetem, hogy miért vágták így rá páran, hogy csak a SOTE vagy SZOTE? :D

A másik kettővel mi a baj? Mind a 4 egyetemen nagyon jó orvosokat képeznek. Nyilván a Semmelweisnek nagyobb neve van, de ettől még a PTE-ről, SZTE-ről és DE-ről, is ugyanolyan jó szakemberek kerülnek ki, mint az SE-ről. (Pl több SE klinikán is dolgoznak PTE/SZTE/DE diplomával rezidensek, de adjunktusok, docensek is... Azért akkor jó képzést kellett kapniuk, ha ilyen pozíciót értek el a SOTE klinikáin...)

2018. márc. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!