Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit ajánlotok, hova tovább?

Mit ajánlotok, hova tovább?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdem majd az egyetemi tanulmányaimat, viszont úgy érzem, nem tudok dönteni, milyen szakra menjek tovább. Első helyen a Szegedi Tudományegyetem nemzetközi tanulmányok szakát jelöltem be, míg másodikként szintén az SZTE egyik szakát, a pszichológiát. Sok rosszat olvastam a nemzetközi tanulmányokról, viszont pár ismerősömtől jókat hallottam róla. A pszichológia szintén nagyon tetszik, viszont szerintem van már épp elég belőlük, nem tudom mi lenne a jó döntés. Úgy néz ki, hogy lesz elég pontszámom, hogy bekerüljek állami finanszírozásra, bármelyik szakról is legyen szó, tehát ez nem játszik szerepet a döntéshozatalban. Esetleg ha valaki tudna segíteni akárhogyan is, megköszönném :)

2016. júl. 2. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

pszichológia szerintem jó ha érdekel és mindenképpen ezt válaszd akkor.


nemzetközi bsc-vel semmit sem érsz, majd msc-vel talán TALÁN :D ez "nato-nál dolgozok, meg nagykövet leszek" kevés ilyen emberre van szükség, mégis sokan vannak

2016. júl. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Igazából a nemzetközi tanulmányok jobban érdekel, de tudom, nem csak ezt kell szem előtt tartanom. A nyelveket nagyon szeretem, megvan angolból a C1, a német is megy, valamint szeretnék franciát, esetleg spanyolt tanulni. A gimnáziumban, ahova jártam, sajnos nagyon gyenge volt a történelemoktatás, de igyekeznék bepótolni. Érdekel még a pszichológia, a filozófia, más országok kultúrái, helyzete. Szeretnék sokat utazni, különböző országokba, a jog is nagyon érdekel, viszont a jogi egyetemet nem írtam be, mert azzal Magyarországhoz kötném magam, abban pedig egyáltalán nem vagyok biztos, hogy ott szeretnék majd élni (szerbiai vagyok).
2016. júl. 2. 17:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez csak az én véleményem, valószínűleg mindenki máshogy látja. Vannak siker történetek, de az ilyen "menő" helyeknél a kapcsolatok sokkal többet érnek, mint a szakmai tudás, ezért lehet nehéz vele ilyen jó helyre kerülni, de te tudod :D
2016. júl. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pszichológiával sem fogsz tudni mit kezdeni a 3 évvel, de ezekről rengeteg kérdést feltettek már. Azt válaszd amit élveznél csinálni, a többi egy fokkal kevésbé fontosabb. Komolyan beszélek.
2016. júl. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Mostohatestvérem Budapesten végezte a nemzetközi tanulmányok szakát, s most külföldön dolgozik főkonzulként, nem mellesleg 7 számjegyű fizetésért. Nekem az SZTE pszichológiára is jár jópár ismerősöm, a közösség az jó, az biztos. Azonban én úgy érzem, hogy felesleges már ennyi embernek pszichológiára menni. Egyrészt 5 évig tanulod, másrészt pedig tényleg rengetegen tanulják már. Azt hiszem a nemzetközi tanulmányok nehezebb, persze a pszichológia sem piskóta, s habár érdekel is, de ennek ellenére én azt mondom, a nemzetközi tanulmányokat válaszd.


Sok szerencsét kívánok a felvételidhez, s ha bármi kérdésed van írj privátban nyugodtan, én is SZTE-re járok! :)

2016. júl. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pszichológiából ha elvégzed az alapszakot, nem pszichológusi, hanem VISELKEDÉSELEMZŐ diplomát kapsz. Az meg semmit sem ér.
2017. jan. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!