Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit ajánlanátok, ha pszichológ...

Mit ajánlanátok, ha pszichológus szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

Idén megyek 12. osztályba és már általános iskolás korom óta szeretnék pszichológus lenni. A problémám az, hogy sosem voltam kitűnő tanuló. Mindig 4,5 felett teljesítek, de több sajnos nem megy. Tervezek emelt érettségit tenni magyarból és gondolkozok az angolon is. Esetleg van valaki aki két tantárgyból emeltezett? Mert én nagyon félek egyet is tenni, nem hogy kettőt, de ha ez az ára, hogy bekerüljek muszáj lesz. A másik kérdésem pedig, hogy van-e valami lehetőségem elmenni egy olyan iskolába (mondjuk OKJ-s képzés), ami pontot ad, hogy utána felvegyenek az egyetemre? Egyáltalán megéri előtte elmenni bárhová is? Előre köszönöm a válaszokat!:)



2016. júl. 4. 15:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
Nem éri meg, mert semmi nem ér pontot. Nyelvvizsga esetleg.
2016. júl. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen, az mindenképp! Köszi:)
2016. júl. 4. 15:43
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Minek kellene kitűnőnek lenne, mindenben jónak lenned, ha felvételinél elég csak két tárgyból jónak lennek, az egyetemen meg egészen mást kell tanulnod?
2016. júl. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen kishitű vagy, akkor nem leszel jó pszichológus. Nekik magabiztosnak kell lenniük.

Nem kell kitűnőnek lenni, többféle pontszámítási mód van, úgy fogják számolni, ahogy a legmagasabb jön ki. A két felvételi tárgyra érdemes ráhajtani. Hogy az egy kötelező emelten kívül egy másik esetleg alacsonyabb pontszámú de 50 pluszpontot adó emelttel jársz jobban, vagy egy biztosan sok pontos középszintűvel, pl angol és egy 28 pontos nyelvvizsgával, ezt előre nem lehet biztosan tudni, csak latolgatni az esélyeket.

2016. júl. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Az angol emelt jó ötlet, a magyartól azonban óva intenélek! Nem mondta a magyartanárod? Nem szokták ajánlani, mert nagyon szubjektív, a százalékod nagyon függ attól, hogy mi a véleménye annak, aki tanítja. Miért nem mész két nyelvből, vagy esetleg biológiából?
2016. júl. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Mindkét tanácsod rossz, ötös! Angol emelttel elesik az angol nyelvvizsgáért járó 28 többletponttól, azt legfeljebb egy másik nyelvvel szerezhetné meg. Két nyelvből pszichológia szakra felvételizni pedig nem lehet, a választható tantárgyak között 1 idegen nyelv van.
2016. júl. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:

Szia! Az a helyzet, hogy sokan jelentkeznek pszichológusnak. Ez legtöbbeknél csak egy hóbort, persze lehet, hogy te vagy a kivétel. Viszont én is mindig pszichológus akartam lenni. Illetve azóta, amióta tudom, mi az a pszichológus. Első helyre azt jelöltem be a felvételin, de most már reménykedek, hogy nem vesznek fel. Vagyis nem tudom, hogy örülnék-e vagy csalódnék. :D


Nincs olyan OKJ, amire pontot kapnál. A 100 többletpontból, pedig minél többet kell elérned. 2 emelt nyelvi érettségire nem kapod meg a többletpontot, csak az egyikre. Az érettségi alaptantárgyak és egy természettudományos tantárgyból kell csak jól teljesítened az év végi jegyeiddel kapcsolatban. Bár nem tudom biztosra, hogy az új érettségi rendszerben, hogy fog ez működni. A felvi.hu-n van pontszámító kalkulátor, amin kísérletezgethetsz [link] .


Egyébként van remény akkor is ha nem vesznek fel. Nem muszáj mindenkinek pszichológusnak tanulnia. Néhány barátom akart az lenni, aztán más irányba ment el: óvónő, tanító, szociális munkás, "valami rendészeti cucc", gyártósori összeszerelő, model, pénzügyes.

2016. júl. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
6-os, ne haragudj, a két nyelvet tényleg rosszul mondtam. Az angol emeltre azonban a kérdező is utalt, ha jól értem: "Tervezek emelt érettségit tenni magyarból és gondolkozok az angolon is." Én is angol emeltet tettem, attól függetlenül, hogy van felsőfokúm (tehát nem 28, hanem 40 pont), mert maximum 100 pluszpontot lehet elérni, úgy pedig a kérdező jobban jár a két emelt 50+50 pontjával, mint a nyelvvizsga és emelt 28/40+50 pontjával.
2016. júl. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Na jó, de ha nem emeltezik kettőből, csak egyből, akkor az ne a nyelv legyen, mert úgy 50+28-at tud kapni.
2016. júl. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Na jó, de ha nem emeltezik kettőből, csak egyből, akkor az ne a nyelv legyen, mert úgy 50+28-at tud kapni."


- De ha nyelv megy neki a legjobban (márpedig erős középfokkal reális a legalább 80 körüli százalék), akkor azzal jár a legjobban. A középfokú nyelvvizsga 28 pont, ami a duplázos számításnál 7%-ot jelent.

2016. júl. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!