Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit ajánlanátok, ha pszichológ...

Mit ajánlanátok, ha pszichológus szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

Idén megyek 12. osztályba és már általános iskolás korom óta szeretnék pszichológus lenni. A problémám az, hogy sosem voltam kitűnő tanuló. Mindig 4,5 felett teljesítek, de több sajnos nem megy. Tervezek emelt érettségit tenni magyarból és gondolkozok az angolon is. Esetleg van valaki aki két tantárgyból emeltezett? Mert én nagyon félek egyet is tenni, nem hogy kettőt, de ha ez az ára, hogy bekerüljek muszáj lesz. A másik kérdésem pedig, hogy van-e valami lehetőségem elmenni egy olyan iskolába (mondjuk OKJ-s képzés), ami pontot ad, hogy utána felvegyenek az egyetemre? Egyáltalán megéri előtte elmenni bárhová is? Előre köszönöm a válaszokat!:)



2016. júl. 4. 15:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nekem is 4,5-ös átlagom volt gimiben, az hol rossz? Az érettségim jobb lett, mint sok kitűnőnek. Angolból és magyarból emelteztem, ha jobban érdekelnek ezek vagy van kérdésed akkor írj rám, itt hosszú lenne kifejteni, miben mi volt a nehéz meg ilyenek :) Nem tudom ugyan, pszichóra mennyi a ponthatár egyes egytemeken, de nekem így 440 pontom lett, és simán felvettek ELTE tanárira.
2016. júl. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Utánanézek alaposan mindennek!:)
2016. júl. 5. 14:02
 13/20 anonim ***** válasza:
Két emelttel szerintem elég nehéz sok pontot összeszedni, én inkább emelt angolt és közép magyart / törit javaslom, és mellé vagy egy német felsőfokú nyelvvizsgát, vagy esetleg valamilyen OKTV-t, amiből jó vagy.
2016. júl. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Utolsó: a felsőfokúért sajnos kevesebb pont jár, mint emeltért, és az sem könnyebb. OKTV pedig egyértelműen nehezebb szinte bármilyen tárgyból, mint egy emelt. Szóval ha csak nem született zseni valaki az adott tárgyból, vagy nem szenteli annak minden energiáját, akkor nem fog nagy eredményt elérni. Nekem egyik osztálytársam töri oktv-zett, és olyan dolgozatot kellett írnia a középdöntőben asszem, hogy egyetemi dolgozatnak beillett volna. Össze sem lehet hasonlítani az emelttel.
2016. júl. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

én is oktv-ztem, és szerintem nem volt olyan nagyon nehéz, még a 3. forduló sem :)

azért írtam, hogy könnyebb a nyelvvizsga és az oktv, mint az emeltek, mert ezekből nem számít az eredmény, csak a pluszpont, emelt érettségin viszont minden pont számít, és szinte képtelenség két 90%-os emeltet írni ://

2016. júl. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Hát én is oktv-ztem meg több osztálytársam, és a legjobbak is max a második fordulóig jutottak el, egy lányt kivéve. egyik barátnőm nagyon régóta felsőfokú szinten beszél angolul, kicsi korától angolul olvas, kb. 20 ezres a szókincse és a második fordulóig jutott csak, mert a feladatok sosem voltak az erősségei. Szóval nem olyan egyszerű ez, szerintem nehezebb, mint az emeltek. De ezen nem veszünk össze XD
2016. júl. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Azt még elfelejtettem, hogy miért kellene két 90%-os emelt? Az ELTE-n 440 pont volt az állami ponthatár tavaly, a többi egyetemen is kb. ennyi vagy alacsonyabb. Én két 70% feletti emeltet írtam és 440 pontom lett éppen. A matekom hármas lett, igaz, a többi ötös. És 4,5-ös átlagom volt kb. az utolsó két sulis évben. Nem lehetetlen azért elérni ezt a ponthatárt, ha valaki tanult a négy év alatt; és látjátok, én sem voltam kitűnő.
2016. júl. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Csak hogy idén pszichóra vajnyi kevés a 440, mivel 435 a központi ponthatár. 440 esélytelen.
2016. júl. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
És szerinted ezt honnan tudtam volna korábban? Tavaly elég lett volna annyi. És amúgy simán lehet hogy így is esélye lenne 440 körül, ha olyan helyre megy, ahol alacsony a ponthatár, netán önköltségesre.
2016. júl. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
En ezt nem bunkon akartam irni.
2016. júl. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!